Hetimi i SPAK për tenderin e uniformave të Policisë, reagon ambasadorja Yuri Kim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas arrestimeve të zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme me urdhër të SPAK, që akuzohen se kanë shkelur barazinë në tenderin e uniformave të policisë së shtetit.

Postimi i ambasadores amerikane në Twitter:

“Mirë që shohim më shumë veprime të SPAK kundër korrupsionit. Abuzimi ose manipulimi i proceseve të prokurimit publik është njësoj si të vjedhës të gjithë qytetarët (përfshirë edhe qytetarët e Sh.B.A. taksat e të cilëve sigurojnë ndihmën e SHBA për Shqipërinë për të “fryrë’ kuletat e vetes ose të “miqve”. Është një krim.”, shkruan ambasadorja.


Të fundit

Hetimi i SPAK për tenderin e uniformave të Policisë, reagon ambasadorja Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas arrestimeve të zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme me urdhër të SPAK, që...

Tenderi 2.8 miliardë lekë i uniformave/ Denoncimi i deputetëve Valteri dhe Murrizi që u bëri “gropën” 9 zyrtarëve

Operacioni antikorrupsion nga SPAK bëri bujë ditën e sotme, ku u arrestuan 9 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Ministrisë së Brendshme me një prej tyre...

“Na shpëtoni, ju jeni shpresa jonë e vetme”/ Skocia mbështet hapur Italinë në finale

Pas Francës, Skocia del hapur se do të bëjë tifo për Italinë në finalen e Kampionatit Europian, e planifikuar për të dielën në orën...

E pazakontë! Fatos Tushe dha 70 mijë euro me fajde nga kredia që kishte marrë në bankë me interes 5 % në vit

E pazakontë, por zyrtarët e lartë gjejnë gjithmonë forma nga më të çuditshmet për t’u pasuruar. Ish-kryetari i Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe, i cili...

Zbulohet amaneti i fundit i Enver Hoxhës, i biri rrëfen: Ja çfarë më tha 9 ditë para se të vdiste

Djali i diktatorit Enver Hoxha, Sokol Hoxha ka zbuluar para disa kohësh disa detaje të pathëna për parë për ish-udhëheqësin komunist. Sipas tij, ai akoma...

Lajme të tjera

Web TV