Traumatizuese/ Këngëtarja e njohur rrëfen çfarë i ndodhi kur ishte vetëm në shtëpi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja e njohur Beatrix Ramosaj ka treguar se mbrëmë ka kaluar një moment të vështirë në gjumë.

Në një postim në Instagram, këngëtarja zbulon për ndjekësit se ka përjetuar paralizë gjumi. Paraliza në gjumë është gjendje në të cilën individi është zgjuar, i vetëdijshëm, por e ka të pamundur të lëvizë trupin, pasi truri nuk jep komandat e nevojshme. Këngëtarja thotë se një se i ka ndodhur edhe më parë diçka e tillë, por thekson se kur je vetëm në shtëpi është edhe më e vështirë.

“Përjetova paralizë gjumi mbrëmjen e shkuar pas një kohe shumë të gjatë dhe e kisha harruar se sa traumatizuese është kjo gjë. Akoma dhe më e keqe kur je vetëm në shtëpi”, shkroi Beatrix në Instastory.

Beatrix ka treguar më parë se paraliza e gjumit (gjendje në të cilën individi është zgjuar, është i vetëdijshëm, por e ka të pamundur të lëvizë trupin, pasi truri nuk jep komandat e nevojshme) i ka pas ndodhur shpesh.

Madje në disa raste ajo shihte edhe figura të panjohura, ndërsa në sfond dëgjonte zëra demonësh.

 

“Nuk e di nëse njerëzit e tjerë kanë parë burrin me kapele gjatë paralizës së gjumit, por tani jam sërish e frikësuar. E pashë një herë në fillim dhe kurrë më. Mbrëmjen tjetër nisa të dëgjoja zëra jo tokësor.

 

E kam përjetuar disa herë dhe dëgjimi i zërave djallëzorë dhe ndjenja e një pranie të errët është vetëm një pjesë e saj”, shkruante një vit më parë këngëtarja.

Të fundit

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut...

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, bota duhet të veprojë: kriza na kërcënon të gjithëve

Netanyahu donte një konflikt më të gjerë dhe Teherani ka hyrë në grackën e tij. Fuqitë e mëdha duhet ta ndalojnë menjëherë këtë Nga Simon...

Bashës nuk i del inati me kthimin e Berishës në PD: “Pazar për Xhaçkën”

Shpëtimi i mandatit të Olta Xhaçkës nga Kuvendi, në leximin politik të Lulzim Bashës është një pazar tjetër mes PS dhe Rithemelimit. Në këmbim...

Çfarë po sjell era Bardhi për PD-në e Rithemelimit

Po ajo mënyrë funksionimi: E paqartë, e pa vendosur, e dyzuar dhe pa ide. Rithemelimi nën drejtimin e Gazmend Bardhit si numri dy, nuk...

Lajme të tjera

Web TV