Trafikanti i drogës kërkohej ndërkombëtarisht, arrestohet në Qafë Thanë 39-vjeçari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 39-vjeçar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim të narkotikëve dhe kërkohet nga Brazili, është arrestuar sot nga uniformat blu në Qafë Thanë. Faton Vinça pritet të ekstradohet drejt shtetit amerikano-jugor.

“Si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve mes ZQK Interpol Tirana, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, është bërë i mundur arrestimi me qëllim ekstradimi drejt Brazilit të shtetasit F. V., 39 vjeç, banues në fshatin Veleshte, Strugë, Maqedonia e Veriut. Gjykata e Gjashtë Federale Penale Rio de Janeiro, më datë 27.11.2019, ka lëshuar urdhër arresti për këtë shtetas, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”. Veprimet procedurale u kryen nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec”, thuhet në njoftimin e policisë.

Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e tij drejt Brazilit.


Të fundit

Tenderi prej 2.8 miliardë lekësh për blerjen e uniformave të policisë, Lleshaj: Nuk kam rol

Sandër Lleshaj mbante detyrën e ministrit të Brendshëm, kur u nënshkrua tenderi për blerjen e uniformave të policisë së...

Netanyahu braktis rezidencën e kryeministrit pas 12 vitesh në pushtet

Pas 12 vitesh në pushtet, ish-kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu me familjen e tij ka braktisur rezidencën në Jerusalem. Zëdhënësi i rezidencës ka thënë se familja...

COVID-19, MSH: Asnjë humbje jete 5 raste të reja në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 5 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa fatmirësisht nuk ka asnjë humbje jete. Ministria e...

Përvjetori i masakrës së Srebrenicës, Bërnabiç: Zyrtarët e Serbisë nuk e kanë vendin atje

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se në vitin 1995 në Srebrenicë “ka ndodhur një krim i tmerrshëm”, por shtoi se zyrtarët e Serbisë...

Ja si relaksohet një qen Golden Retriever pas një dite të lodhshme (Video)

Temperaturat e larta që regjistrohen gjatë këtyre ditëve të nxehta, stresi, lodhja dhe jeta e vrullshme nuk kanë impakt negativ vetëm tek njeriu por...

Lajme të tjera

Web TV