Apeli i GJKKO dënon grupin e grabitësve të Rinasit, ja sa vite burg

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Apeli i Posaçëm i GJKKO ka shpallur sot vendimin për grupin e grabitësve të Rinasit


Mësohet se Apeli i GJKKO ka dënuar grabitësit si vijon: Dash Kupa 27 vite burg, Ernest Kupa dhe Neim Avdylaj 26 vjet burg, Fatjon Xhyliu me 21 vite burg, Dritan Sinani me 20 vite burg dhe Aleksandër Murataj 19 vjet burg. Ndërsa, Ditjon Memlika dhe Admir Cerpja, bashkëpunëtorë të drejtësisë, u dënuam me 8 vjet e gjashtë muaj heqje lirie.

Por, të gjithë të arrestuarit do të përfitojnë ulje me 1/3 e dënimit në aplikim të gjykimit të shkurtuar.

Të fundit

Apeli i GJKKO dënon grupin e grabitësve të Rinasit, ja sa vite burg

Apeli i Posaçëm i GJKKO ka shpallur sot vendimin për grupin e grabitësve të Rinasit Mësohet se Apeli i GJKKO...

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë: Autorët e krimeve seksuale në Kosovë të mbahen përgjegjës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë kërkoi angazhim nga institucionet e Kosovës për, siç tha, vendosjen e drejtësisë për viktimat e dhunës seksuale,...

Uji i ndotur helmon mbi 400 persona në Kosovë

Të paktën 428 pacientë kanë kërkuar ndihmë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Deçan me simptoma të helmimit. Dyshimet zyrtare për shkakun e...

U nda nga Bora Zemani/ Donald Veshaj përjashton mundësinë e ribashkimit

Bora Zemani ka qenë në qendër të vëmendjes jo vetëm për shkak të drejtimit të “Për’puthen”, por edhe për jetën e saj personale. Gjatë...

U kapën me 2.3 kg lëndë narkotike dhe fidanë kanabis sativa, arrestohen babë e bir në Fier

Babë e bir kanë rënë në prangat e policisë së Fierit pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike. Policia bën me dije se në kuadër...

Lajme të tjera

Web TV