Media argjentinase propozon ‘’Superkupën Maradona’’

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tashmë që Italia u shpall kampione Europe dhe Argjentina kampione e Amerikës Latine kanë filluar të dalin hipoteza të shumta mbi një përballje të bujshme mes të dyja kombëtareve.

Gazeta e përditshme argjentinase ‘’Ole’’, ka propozuar një sfidë midis Italisë dhe Argjentinës për trofeun ‘’Superkupa Maradona’’. Kjo ndeshje do të vinte në nder të legjendës argjentinase pas ndarjes nga jeta nëntorin e kaluar.

Gazeta shkruar se për momentin është vetëm ide, por mund të përfitohet nga marrëdhënia e mirë midis UEFA-s dhe CONMBEOL për të bërë diçka konkrete në këtë rast. E kush nuk do ta dëshironte një ndeshje të tillë plot yje dhe plot rivalitet.

Problem për momentin është vetëm gjetja e një date, pasi Kupa e Botës është planifikuar për t’u luajtur vitin tjetër dhe ndeshjet eliminatore të kombëtareve janë shumë të ngjeshura.

Sa i përket stadiumit nuk do të përbënte problem, pasi do të zgjidhej një ndërmjet impiantit ‘’Maradona’’ në Napoli dhe ‘’Maradona’’ në Buenos Aires të Argjentinës. Kjo ide është bërë virale duke u mirëpritur nga të gjithë tifozët e futbollit.

 

 


Të fundit

Media argjentinase propozon ‘’Superkupën Maradona’’

Tashmë që Italia u shpall kampione Europe dhe Argjentina kampione e Amerikës Latine kanë filluar të dalin hipoteza të...

Modelja bie për vdekje nga kati i 12-të, familja: Nuk ishte vetëvrasje

Një modele ka gjetur vdekjen në mënyrë misterioze pas rënies nga apartamenti i saj në katin e 12-të, por familja e saj insiston se...

‘Super Mario’ thyen rekord në ankand, ja për sa milionë u shit

Loja ‘Super Mario 64’ e Nitendos është shitur në ankand më një çmim marramendës për 1.5 milionë dollarë. Të gjithë nostalgjikët e ‘Super Mario’...

Bella Hadid impresionon me veshjen e saj në Festivalin e Kanës

Bella ka rrëmbyer vëmendjen sërish. Teksa dje është zhvilluar dita e gjashtë e Festivalit të filmit në Kanë, modelja e famshme ktheu gjithë vëmendjen...

Apeli i GJKKO dënon grupin e grabitësve të Rinasit, ja sa vite burg

Apeli i Posaçëm i GJKKO ka shpallur sot vendimin për grupin e grabitësve të Rinasit Mësohet se Apeli i GJKKO ka dënuar grabitësit si vijon:...

Lajme të tjera

Web TV