Miliarderi shqiptar rrëfen herën e parë që u ndje vërtet i pasur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në shoqërinë tonë, por edhe ato perëndimore, fatkeqësisht ekzistojnë modele sjelljesh dhe edukimi të gabuara, që shumë të rinj e të reja i ndjekin, vetëm se në qendër është paraja, aq shumë e lakmueshme nga të gjithë.

Biznesmeni miliarder Behgjet Pacolli ka postuar një foto në rrjete sociale duke e shoqëruar me një mbishkrim shumë domethënës, për të gjitha shtresat sociale.

Ai i këshillon që të mos kërkojnë pasurimin e shpejtë, por të vlerësojnë atë çka është pasuria e vërtetë, familja.

“Shumë njerëz ëndërrojnë të bëhen të pasur brenda natës, por unë u ndjeva i pasur vetëm kur më lindi fëmija im i parë. Mos u mashtroni nga gjërat materiale, familja është pasuria e përjetshme në jetë”, shkruan ai në Facebook.


Të fundit

Doza e tretë e vaksinës anti-Covid, OBSH-ja del kundër: Jo derisa të imunizohen vendet e varfra

Udhëheqësi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka paralajmëruar kundër sigurimit të dozave përforcuese të vaksinave...

“Qase gjoksin këtu, jo mos e hiq dorën”/ Hoxha prek gazetaren në pjesë intime për t’i zgjidhur problemet

Fiks Fare transmetoi mbrëmjen e të hënës rastin e një të ashtuquajturi “hoxhë”, i cili me anë të nuskave që lidhte merrte përsipër zgjidhjen...

Zbuloni çfarë i ndodh trurit dhe trupit tuaj kur ndiqni futboll

Nëse keni përjetuar një gjendje ankthi para dhe gjatë finales Itali-Angli në Euro 2020, ose nëse keni qenë të zemëruar kur ekipi juaj i...

Miliarderi shqiptar rrëfen herën e parë që u ndje vërtet i pasur

Në shoqërinë tonë, por edhe ato perëndimore, fatkeqësisht ekzistojnë modele sjelljesh dhe edukimi të gabuara, që shumë të rinj e të reja i ndjekin,...

Një shqiptar në mesin e tyre/ Zbulohet formacioni më i mirë në Euro 2020

Pas përfundimit të Euro 2020, UEFA ka publikuar më të mirët e Euro 2020, ose më saktë edhe formacioni top 11, ku është edhe...

Lajme të tjera

Web TV