Mjeku u gjet i pajetë në shezlong, Manastirliu: La një boshllëk të pazëvendësueshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas ndarjes nga jeta të mjekut Kujtim Shabani ditën e sotme në plazhin e Radhimës. Ministrja shprehet se mjeku ka mbajtur peshën më të madhe në këtë pandemik në urgjencën e spitalit të Korçës.

“Ndarja e parakohshme nga jeta e dr. Kujtim Shabanit, mjekut të përkushtuar të Spitalit Rajonal të Korçës, është një humbje e madhe për familjen, për qytetarët e Korçës të cilëve u shërbeu me devotshmëri dhe për sistemin tonë shëndetësor.

Dr. Kujtimi ka mbajtur peshën e madhe në këtë pandemi në Urgjencën e Spitalit të Korçës, në shërbim ditë-natë për pacientët. Humbja e tij lë pas një boshllëk të pazëvendësueshëm për familjen dhe qytetin e tij! U prehsh në paqe doktor Kujtimi” shkruan ministrja.

Mjeku ndërroi jetë për shkak të një ataku kardiak teksa ishte me pushime së bashku me familjen e tij në Radhimë të Vlorës.


Të fundit

Një shqiptar në mesin e tyre/ Zbulohet formacioni më i mirë në Euro 2020

Pas përfundimit të Euro 2020, UEFA ka publikuar më të mirët e Euro 2020, ose më saktë edhe formacioni...

Gjykata Speciale cakton seancën e radhës për Thaçin dhe të akuzuarit e tjerë

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë caktuar seancën e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Mësohet se seanca e radhës do të mbahet të mërkurën,...

Kryeministri Johnson: Me 19 korrik Anglia u jep fund masave anti-Covid

Anglia u jep fund masave anti-Covid nga 19 korriku. Është ky lajmi i cili është bërë me dije nga kryeministri britakin Boris Johnson gjatë...

Racizmi ndaj futbollistëve anglez, Reagon Johnson: Lojtarët meritojnë të trajtohen si heronj

Tre lojtarë me prejardhje afrikane, që humbën penalltitë për Anglinë në ndeshjen e vendimtare të Kampionatit Evropian të Futbollit kundër Italisë të dielën në...

Reperi i njohur qëllohet mbi 60 herë me armë pasi doli nga burgu

Një reper i njohur humbi jetën ditën e shtunë në Çikago, në një atentat me armë ku mbetën të vrarë dhe dy persona të...

Lajme të tjera

Web TV