Operacion i policisë në Portin e Durrësit/ Kapen mbi 15 kg kokainë në kontejnerin e ngarkuar me banane

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një sasi kokaine prej të paktën 150 kilogramë është kapur në Portin e Durrësit pasditen e sotme, në një kontejner të ngarkuar me banane që vinte nga Ekuadori.

Bëhet me dije se kokaina u gjet pas një kontrolli të Policisë Kufitare, ku nga skaneri rezultoi se kontejneri kishte pësuar modifikime në pjesën e bazamentit, ku edhe u gjet më pas e fshehur droga.

Sasia e lëndës narkotike është ende duke u peshuar, ndërsa kontejneri kishte mbërritur në Portin e Durrësit që dy ditë më parë dhe ishte nënë vëzhgimin e autoriteteve për të kapur personin që do të shkonte për të marrë ngarkesën.

Ky person, identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije, u paraqit sot për të tërhequr ngarkesën, ndërsa u ndalua nga Policia. Për momentin nuk ka ende të arrestuar dhe nuk dihet as emri i kompanisë që kishte porositur ngarkesën nga Ekuadori.


Të fundit

Helmimi nga uji në Deçan, reagon Kurti: Qeveria do u përgjigjet të gjitha nevojave të qytetarëve

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar pas rasteve të helmimit të mbi 900 personave në Dreçan. Përmes një postimi...

Protesta masive në Afrikë, plaçkiten qytete pas burgosjes së presidentit

Afrika e Jugut është përfshirë javën e fundit nga disa protesta masive që janë shtrirë në pjesën më të madhe të territorit për shkak...

E rëndë në Greqi/ Përplasje mes bandave në Mykonos, vritet me thikë në zemër 27-vjeçari shqiptar

Një i ri shqiptar është vrarë me thikë në zemër pas një sherri mes dy bandave shqiptare në Mykonos, Greqi. Sipas mediave greke përplasja mes...

Përmbytet Londra, rrugët shndërrohen në lumenj

Kryeqyteti britanik është “goditur” nga një stuhi shiu mbrëmjen e djeshme që ka “dorëzuar” Londrën në “pushtetin e ujit”.   Rrugët janë shndërruar në lumenjtë të...

“Ti ishe tersi Anglisë”!/ Deputeti Jenishehri tregon pse fitoi Italia: Do kokë trajnerlleku, o unë o ai…

Anglia humbi në finalen e Europianit me Italinë. Sfida që u vendos nga penalltitë zgjati për 120 minuta, teksa në fund ishin tre gabimet...

Lajme të tjera

Web TV