Racizmi ndaj Marcus Rashford në rrjetet sociale, hetohet një 50-vjeçar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Marcus Rashford, pasi nuk shënoi me penallti në finalen e EURO 2020 kundër Italisë, ka përfunduar në shënjestrën e tifozëve të ndryshëm, të cilët nuk i kanë kursyer as ofendimet raciste.

Sky Sports News raporton se ka nisur hetimet dhe një 50-vjeçar është arrestuar si i dyshuar për nxitje të urrejtjes racore pas një postimi të papërshtatshëm në Twitter ditën e diel.

Ndër të tjera zbulohet se ai është trajner moshash, por nuk bëhet i ditur identiteti i tij. 50-vjeçari ka thënë se llogaria e tij i është hakuar dhe për momentin po hetohet i lirë.


Të fundit

Racizmi ndaj Marcus Rashford në rrjetet sociale, hetohet një 50-vjeçar

Marcus Rashford, pasi nuk shënoi me penallti në finalen e EURO 2020 kundër Italisë, ka përfunduar në shënjestrën e...

Rrëfehet Bora Zemani: Këto janë momentet më të vështira në “Përputhen”

Bora Zemani është njëra ndër moderatoret më me emër në vend. Kjo për shkak se së fundmi ajo ka prezantuar emisionin “Përputhen”. Kjo ka...

U gjend mes turmës para finales, pilotit të Formula 1 i vjedhin orën 40 mijë paund

Lando Norris, piloti i McLaren në Formula 1, e ka pësuar në finalen e EURO 2020 mes Italisë dhe Anglisë. Para ndeshjes ai e ka...

Gjykata e Posaçme vendos ‘arrest shtëpie’ për ish-zëvendës ministren e Brendshme Rovena Voda

Gjykata e Posaçme vendos ‘arrest shtëpie’ për ish-zëvendës ministren e Punëve të Brendshme Rovena Voda. Voda akuzohet për veprën penale ‘ushtrim ndikimi të paligjshëm’. Sipas...

Kushi zbulon arsyen, ja pse do të fillojë dy javë para viti i ri shkollor

Ministrja e arsimit, Evis Kushi ka bërë të ditur se viti i i ri shkollor do të nisë dy javë përpara datës zyrtare. Kushi tha...

Lajme të tjera

Web TV