Sa është mundësia që Berisha të kthehet në krye të PD? Përgjigja epike e Enkeled Alibeajt (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sa është mundësia që Berisha të kthehet në krye të PD? Përgjigja epike e Enkeled Alibeajt

Deputeti dhe një nga figurat më të rëndësishme të Partisë Demokratike Enkeled Alibeaj jep një përgjigje epike për mundësinë e kthimit të Sali Berishës në krye të PD. I pyetur mbrëmë nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog” në RTSH 24, Alibeaj tha se PD sapo e zgjodhi kryetarin. Në fakt vetë Berisha nuk e ka hedhur poshtë një mundësi kthimi në krye të PD. Ai është shprehur disa herë “never say never” me të cilën ka lanë të kuptoë se ky është një opsion i mundshëm. Por Alibeaj e ka përjashtuar fare këtë mundësi. Më poshtë pyetja e gazetarit Qafoku dhe përgjigja e Aliebaj.

Zoti Alibeaj, sa është mundësia që zoti Berisha të kthehet në krye të PD?

Çështe kjo? Ora 10.00 (p.m) vajti vonë. Jo aq vonë sa për të thënë një gjë që s’është e vërtetë.

Berisha nuk e ka përjashtuar?

Unë di të them se duke qenë se jetoj në Republikën e Shqipërisë edhe këtë muaj Partia Demokratike përjetoi procesin e vet zgjedhor. Zgjodhi kryetarin e vet, Lulzim Basha mo zotëri. Çthua ti!

 

 


Të fundit

Sa është mundësia që Berisha të kthehet në krye të PD? Përgjigja epike e Enkeled Alibeajt (Video)

Sa është mundësia që Berisha të kthehet në krye të PD? Përgjigja epike e Enkeled Alibeajt Deputeti dhe një nga...

14 Korrik, Festa Kombëtare e Francës/ Historia dhe festimet madhështore që do të zhvillohen

 Mentor HOXHA - Paris   Që nga viti 1880, Republika e Francës organizon çdo 14 Korrik parada të mëdha ushtarake dhe aktivitete të shumta kulturore...

Balla inspekton punimet në lagjen “Brigada e 17 Sulmuese” në Elbasan: Gati projekti i madh për rikualifikimin urban

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Gledian Llatja inspektoi nga afër punimet që po kryhen...

Shqipëri-Angli firmosin marrëveshjen e re për emigrantët

Shqipëria dhe Anglia kanë nënshkruar një marrëveshje për dëbimin e emigrantëve shqiptarë pa letra dhe të atyre që janë përfshirë në vepra kriminale. Marrëveshja...

Rëndohet situata me ujin në Kosovë, ndërrojnë jetë dy persona, mbi 800 të tjerë të helmuar në spital

Ka marrë përmasa tragjike situata me helmimin nga uji në Deçan të Kosovës, ku raportohet se kanë humbur jetën dy persona, ndërsa mbi 800...

Lajme të tjera

Web TV