Deklaratë bombë e gazetarit: SPAK nuk e mbyll korrikun pa arrestuar një ministër…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetari i njohur i kronikës së zezë Arsen Rusta deklaron se brenda muajit korrik SPAK do kryejë një arrestim të bujshëm. I ftuar si pjesë e panelit në emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24, Rusta tha se muaji korrik nuk do mbyllet pa arrestimin e një ministri. Rusta nuk dha emrin e misntrit të kabinetit të Edi Ramës por sipas tij ka të dhëna të sigurta që një gjë që e tillë pritet të ndodhë.

Në fakt duket se SPAK ka nisur një furi ndaj abuzimeve të zyrtarëve të lartë që kanë abuzuar me fondet publike. Brenda javës së fundit janë arrestuar 20 zyrtarë duke përfshirë kryebashkiakun e Lushnjes Fatos Tushe dhe ish-zëvenësministren e Brendshme Rovena Voda me akuza që lidhen me abuzime dhe korrupsion.

Ndërkohë vlen të theksoshet se vetë kryeministri Edi Rama deklaroi pak ditë më parë se asnjë ministër dhe zyrtar nuk do ta mbrojë nëse SPAK e heton. Kjo deklaratë si dhe arrestimet e fundit të SPAK kanë sjellë një lloj frike në politikën shqiptare. Pas kësaj deklarate të gazetarit Arsen Rusta mbetet vetëm të zbulohet se cili është ministri që pritet të arrestohet? Të presim.


Të fundit

Deklaratë bombë e gazetarit: SPAK nuk e mbyll korrikun pa arrestuar një ministër…

Gazetari i njohur i kronikës së zezë Arsen Rusta deklaron se brenda muajit korrik SPAK do kryejë një arrestim...

Rezarta Shkurta publikon fotot me fustanin e nusërisë/ Ja dedikimi prekës për bashkëshortin

Janë publikuar më në fund fotot nga dasma e Rezarta Shkurtës dhe Ermal Hoxhës, të cilët e kurorëzuan dashurinë e tyre 17 vjeçare me...

1500 të helmuar në Kosovë/ IKSHPK: Nuk kemi asnjë pistë të helmimit hidrik

Hetimet për helmimin e 1500 personave në Deçan dhe supozimet se ato mund të jenë shkaktuar nga uji, në bazë të analizave mikrobiologjike kanë...

U korruptua me 1 mijë euro, 1 telefon dhe një arkë me peshq, zbardhen përgjimet e SPAK që çuan në arrest shtëpie ish zv.ministren...

Rovena Voda, ish zv ministre e Brendshme ra në gjurmët e SPAK, krejt rastësisht. Nga informacionet brenda akuzës mësohet se SPAK ka qenë duke...

Babai i Klodian Rashës i indinjuar pas dënimit me 10 vite të ish-policit që e vrau: Si mund ta quash drejtësi?

Babai i Klodian Rashës ka komentuar tepër i indinjuar vendimin e Gjykatës së Tiranës e cila dënoi sot me 15 vite burg ish-efektivin e...

Lajme të tjera

Web TV