Mësoni sa mendjehapur jeni në bazë të trurit që do zgjidhni

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sa e hapur është mendja juaj? Përgjigja varet nga zgjedhja juaj. Pas secilit prej këtyre katër fotove të trurit janë karakteristikat e përcaktuara mirë të personalitetit tuaj.

Falë këtij testi, ju do të zbuloni disa aspekte të vetes me të cilat lidhet elasticiteti juaj mendor.

A jeni gati të zbuloni profilin tuaj? Ja se çfarë zgjedhje është:

Truri 1

Nëse ju ka goditur më shumë imazhi i trurit n. 1, kjo do të thotë që ashtu si tregon fotografia, mendja juaj është e ndarë në mënyrë perfekte në dy pjesë. Hemisfera krijuese dhe racionale ndahen në 50% dhe 50%. Ju keni aftësi të mëdha logjike dhe në të njëjtën kohë keni imagjinatë për të shitur, veçanërisht kur ndjenjat hyjnë në lojë ju prireni të mendoni me zemër.

Truri 2

Nëse e keni zgjedhur këtë tru do të thotë që mendja juaj është shumë krijuese. Ju jeni një person krejtësisht iracional. Për të zgjidhur problemet ju përdorni intuitën dhe kjo nuk ju zhgënjen kurrë. Falë intuitës tuaj të pagabueshme, ju ishit në gjendje të gjeni zgjidhjen e problemeve më të vështira.

Truri 3

Nëse keni zgjedhur këtë tru shumëngjyrësh dhe këndor si një diamant, do të thotë që ju jeni një person që drejtohet nga ju. Ju gjithmonë e dini se çfarë të bëni dhe çfarë është gjëja e duhur sepse diktohet nga zemra juaj. Zemra juaj dhe jo mendja juaj udhëheq instinktet dhe krijimtarinë tuaj. Zemra juaj është e vërteta juaj e vetme.

Truri 4

Nëse keni zgjedhur numrin 4 të trurit, kjo do të thotë që mendja juaj dominohet në mënyrë rigoroze nga logjika. Elementi racional është gjithmonë mbizotërues dhe çdo gjë që nuk ka një bazë logjike dhe shkencore për ju nuk ka asnjë arsye të ekzistojë. Racionalja është çelësi i vetëm për të vërtetën. Çdo vendim juaj merret dhe vlerësohet nga mendimi dhe jo nga impulsi, emocionet mbahen nga mendimi./MCN.tv

Lexo edhe :  Emrat/ Ja kush janë 9 zyrtarët e Ministrisë së Brendshme që u arrestuan nga SPAK, drejtoresha u shkarkua 8 ditë më parë nga Çuçi

 


Të fundit

Mësoni sa mendjehapur jeni në bazë të trurit që do zgjidhni

Sa e hapur është mendja juaj? Përgjigja varet nga zgjedhja juaj. Pas secilit prej këtyre katër fotove të trurit...

Messi arrin marrëveshje me Barcelonën, kontratë 5-vjeçare dhe ulje në pagë

Më në fund tifozët e Barcelonës kanë një arsye madhore për të festuar, drejtuesit e klubit kanë bindur Leo Messi për të vijuar karrierën...

Opozita që duam, duhet dhe s’na duhet

Demokratë, gazetarë, miq, të njohur, të panjohur, më kanë bërë këto ditë thuajse të njëjtat pyetje: Ç’po bëhet me PD-në? Çfarë do të ndodhë...

Eskili, Kalaja, Soreca dhe vetëpërmbajtja e arsyeshme

“Kur në një grindje me një kundërshtar duke kërkuar të drejtën tënde legjitime ti ekzagjeron, atëherë e drejta mund të të braktisë; dhe më...

Intervista e princit Harry dhe Megan Markle nga Oprah Winfrey nominohet për çmimin “Emmy”

Intervista ”bombë” e Meghan Markle dhe princit Harry me prezantuesen e njohur amerikane Oprah Winfrey tërhoqi vëmendjen e botës. Transmetimi i asaj interviste u nominua...

Lajme të tjera

Web TV