Shqiptari me rreth 77 kg kanabis në makinë ndalohet nga policia greke, ia fut vrapit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia greke ka kapur dhe sekuestruar dy ngarkesa me drogë në  kufirin greko-shqiptar, duke  vënë në pranga një greke, ndërsa është shpallur në kërkim një shqiptar, drejtuesi i mjetit.

Operacioni ka ndodhur në zonën e Kosturit, ndërsa policia ka pikasur mjetin, duke i bërë shenjë të ndalonte, por shoferi nuk i është bindur patrrullës dhe ka shtuar shpejtësinë, duke përplasur edhe një mjet të policisë.

Shoferi shqiptar ka braktisur mjetin dhe është larguar me shpejtësi, ndërsa pasagjerja, një shtetase greke është arrestuar.

Pas kontrollit të kryer në mjet, u gjetën dhe sekuestruan nga policia 74 pako me 76 kg 500 gram marijuanë.

Afër vendngjarjes u gjet edhe një mjet tjetër, që rezultoi të ishte marrë me qira nga grekja me qëllim kontrollin e rrugës, por ishte braktisur për shkak të një defekti.

Një tjetër aksion anti-drogë  është kryer në Kozani, ku janë kapur 6 çanta me 57 pako që përmbanin 88 kg 900 gram marijuana, si dhe u arrestuan një nje rumune 42-vjece dhe nje grek 54-vjec.

 


Të fundit

SHBA, Demokratët në Senat njoftojnë marrëveshjen prej 3.5 trilionë dollarësh për buxhetin

Presidenti amerikan Joe Biden shkon në Kongres të mërkurën për t'u takuar me demokratët e Senatit pasi ligjvënësit njoftuan...

Shqiptari me rreth 77 kg kanabis në makinë ndalohet nga policia greke, ia fut vrapit

Policia greke ka kapur dhe sekuestruar dy ngarkesa me drogë në  kufirin greko-shqiptar, duke  vënë në pranga një greke, ndërsa është shpallur në kërkim...

Merret peng familja me 6 anëtarë në Greqi, ja çfarë kërkohej për lirimin e tyre

Një ngjarje pazakontë është bërë publike sot në Greqi, pasi një familje prej gjashtë anëtarësh u mor peng, ndërsa për lirimin e tyre kërkohej...

Studimi: Më shumë se gjysma e çifteve e nisin si miq

Në filmin "Kur Harry takoi Sally-n", konkluzioni që del është se meshkujt dhe femrat nuk mund të jenë miq, sepse "pjesa e seksit gjithmonë pengon". Por...

Mori 800 mijë vota, zgjidhet goli më i bukur i Euro 2020 (Video)

Gjatë Euro 2020 u shënuan shumë gola të bukur. UEFA hapi dje votimin për të përzgjedhur më të bukurin dhe me 800 mijë vota...

Lajme të tjera

Web TV