Arkë me peshk për zv.ministren/ Revoltohet Murrizi: Monstra, edhe m** po t’u japësh nuk thonë jo

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër pas arrestimit të zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda për korrupsion, cila u kap në përgjime duke marrë euro, një celular dhe një arkë me peshk për të futur në punë një person tjetër.

Murrizi thotë se SPAK u ngrit për të kapur peshqit e mëdhenj dhe nuk ka vepruar me të njëjtin standard për të njëjtat fenomene.

Madje Murrizi ironizon më tej duke shkruar se kur sheh funksionare të lartë të pushtetit që pranojnë si rryshfet edhe një arkë peshk, ‘mendoj se kaq të babëzitur janë këta mostra që qeverisin shqiptarët saqë m** t’u japësh nuk thonë kurrë jo.’

“SPAKU sipas aleateve qe e ideuan dhe financuan reformen ne drejtesi ne fakt u ngrit per te kapur peshqit e medhenj

Kush e kishte menduar qe do arrestomte peshq jasht standartit, per nje arke peshk ryshfet

Po mire qe paskeni kohe dhe burime njerezore per te pergjuar “ sardele” qe nuk kane lidhje as me qytetaret me te keputur qe marin edhe arken e peshkut qyl, po pse dy standarte per te njenjtin fenomen?????

Po neqoftese mjeket e arrestuar per ryshfet do kishin mare nje arke peshk, nje iphone dhe nje zarf pa numeruar ne çante, a do ishin arrest shtepie????

Apo duhet te dilnin ne pergjime qe kalova lumin te q kalin ose u keputen ne b keta familjaret ose duhet te mernin nje arke me peshq te qelbur nga koka siç thote i “ndershmi” i politikes Shqiptare

Kur shoh qe nje funksionare e larte e pushtetit pranon si ryshfet edhe nje arke peshk, sinqerisht mendoj qe kaq te pa ngopur e te babezitur jane keta mostra qe qeverisin Shqiptaret saqe edhe m… po tu japesh, nuk thone kurre jo

Lexo edhe :  14 Korrik, Festa Kombëtare e Francës/ Historia dhe festimet madhështore që do të zhvillohen

Nuk e di se sa vlere ka morali dhe dinjiteti per kete lloj kategorie qeniesh njerezore!!!!”- thotë Murrizi.


Të fundit

Arkë me peshk për zv.ministren/ Revoltohet Murrizi: Monstra, edhe m** po t’u japësh nuk thonë jo

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër pas arrestimit të zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda për korrupsion, cila u kap...

Partnerja e Ronaldos rrëmben vëmendje me paraqitjen në festivalin e Filmit në Kanë (Foto)

Georgina Rodriguez vazhdon të marrë vëmendjen e fansave përmes postimeve të saja në rrjetet sociale. Partnerja e Cristiano Ronaldos numëron mbi 26 milionë ndjekës në...

Racizmi ndaj lojtarëve anglez/ Ja sa persona arrestoi policia

Policia britanike ka arrestuar 5 persona pas “shpërthimit” të tifozëve anglez në sharje raciste ndaj futbollistëve të kombëtares gjatë finales së EURO 2020. Policia ka...

Covid-19 në Greqi, Regjistrohen 402 infeksione me variantin Delta, 6 vdekje në 24 orë

Autoritetet greke njoftuan të enjten 2794 raste me koronavirus në 24 orët e fundit, nga të cilat 7 janë identifikuar pas kontrolleve në portat...

2 orë mbledhje kryesia e PD/ Kadilli: Të luftojmë për ta bërë këtë parti të pastër, konkuruese dhe fituese

Ka përfundur mbledhja e Kryesisë në Partinë Demokratike e nisur në orën 18:00. Në një deklaratë për mediat, anëtari i saj, Fatbardh Kadilli u ka...

Lajme të tjera

Web TV