Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 13 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa fatmirësisht nuk ka asnjë humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale iu bën apel qytetarëve, që të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes për t’u testuar ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Në 24 orët e fundit janë kryer 4051 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 13 qytetarë në këto bashki: 5 raste në Tiranë, 3 në Durrës, nga 1 rast në Shkodër, Fier, Lezhë, Vlorë, Kamëz.
Aktualisht janë 112 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.
Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë.
Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.
Janë shëruar 2 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,061 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (15 Korrik 2021)

Raste të reja ditore 13
Të shëruar në 24 orë 2
Të shtruar në spitale 6
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 4051

Testime totale 847,490
Raste pozitive 132,629
Raste të shëruara 130,061
Raste Aktive 112
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 48
Fier 11
Vlorë 11
Elbasan 10
Korçë 8
Shkodër 7
Durrës 7
Lezhë 6
Kukës 2
Gjirokastër 2


Të fundit

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 13 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa fatmirësisht nuk...

Federata i përjashton nga kampionati, ja klubet italiane që rrezikojnë falimentimin

Federata italiane nuk i ka toleruar klubet me borxhe të mëdha dhe për këtë arsye, dy prej tyre janë përjashtuar nga kampionatet. Kështu Chievo nuk...

Përmbytjet në Europën Perëndimore/ Xhaçka: Zemra dhe mendja jonë shkon te të prekurit

Ministrja për Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas situatës emergjente në Europën Perëndimore nga reshjet e dendura të shiut që kanë shkaktuar...

Arrestohet “vampiri” i Kenias/ Vrau 10 fëmijë dhe iu piu gjakun

Një i ri i quajtur “Vampir” ka rrëfyer vrasjen e dhjetë fëmijëve për 5 vjet resht dhe thithjen e gjakut të tyre. Masten Milimo Wanjala,...

Orinda Huta dhe Turjan Hysko bëhen prindër për herë të parë dhe zbulojnë emrin e veçantë të bebes

Pritjes së ëmbël i ka ardhur fundi. Orinda Huta dhe Turjan Hysko janë bërë prindër për herë të parë ditën e sotme. Lajmin e...

Lajme të tjera

Web TV