Dalin pamjet, dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para helmimit masiv

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Me mijëra qytetarë të Deçanit janë helmuar ditët e fundit. Situata është alarmante, ndërsa ende nuk ka një konfirmim nga autoritetet se çfarë e ka shkaktuar.

Ndërkohë që pretendohet se helmimi ka ardhur nga uji. Mirëpo, duket se ngjarja ka marrë një tjetër rrjedhë për hetimin.

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë të dy të rinjve serbë që kanë qenë shumë pranë pusetave të ujit. Ata janë konstatuar nga pronari i një resorti dhe ky i fundit, i ka parë si të dyshimtë dhe ka njoftuar policinë

Të fundit

Ligj për miq! Pijini lëngun, rregullores të Kuvendit!

Nga Artan Fuga Ligj për miq ! Shihni vetëm pesë minutat e fundit të kësaj videoje që është postuar më poshtë...

14 vite në NATO/ Ambasada e SHBA del me mesazhin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar për 14 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Përmes një postimi në Twitter, ambasada e SHBA thotë...

Shqipëria,14 vjet në NATO/ Begaj: Krenarë që jemi pjesë e aleancës më të fuqishme në botë

Presidenti i vendit Bajram Begaj, ka reaguar në rrjetet sociale për 14 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Ai shprehet se Shqipëria është krenare...

Vranësira dhe reshje shiu, si pritet të jetë moti gjatë ditës sot

Ditën e sotme, i gjithë vendi do të jetë në mbizotërimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut. Gjatë mesditës dhe pasdites, intensiteti i reshjeve do...

Kursi i këmbimit, 1 prill 2023/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Sot më 1 prill 2023, dollari amerikan blihet me 104 lekë dhe shitet me 105 lekë. Euro blihet me 112.9 lekë dhe shitet 113.6 lekë. Paundi...

Lajme të tjera

Web TV