I shpallur në kërkim dhe i dënuar me 5 vite burg, policia arreston 32-vjeçarin nga Durrësi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia ka bërë të mundur arrestimin e një 32-vjeçari në Durrës i cili ishte i shpallur në kërkim, pasi në 2017 është kapur me një sasi kanabisi dhe kokaine. Për ketë arsye Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, e ka dënuar me 5 vite burg për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

32-vjeçari është identifikuar si Elvis (Vasil) Mërtiri, i cili ishte banues në Durrës dhe vetëm sot Policia ka bërë të mundur arrestimin e tij për t’ia kaluar çështjen Prokurorisë së Durrësit për veprime të mëtejshme.

“Forcat Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin Elvis (Vasil) Mërtiri, 32 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 5 vjet burgim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”. Ky shtetas, më datë 13.03.2017, është kapur me një sasi lënde narkotike cannabis sativa dhe një sasi lënde narkotike kokainë”, shkruhet në njoftimin e Policisë.


Të fundit

I shpallur në kërkim dhe i dënuar me 5 vite burg, policia arreston 32-vjeçarin nga Durrësi

Policia ka bërë të mundur arrestimin e një 32-vjeçari në Durrës i cili ishte i shpallur në kërkim, pasi...

Pllaka e lashtë e Egjiptit që futi në rivalitet Francën dhe Britaninë

Në korrik të vitit 1799, një gur i shkruar u gjet nga kaptiteni francez Pierre-François Bouchard gjatë fushatës së Napoleonit në Egjipt. Guri u...

Inkuizicioni, terrori që nënshtroi Evropën

Në korrikun e vitit 1834, inkuizicioni spanjoll u shpërbë zyrtarisht pas gati 356 vjetësh të terrorit. Koncepti i inkuizicionit shtrihet thellë në rrënjët e...

Në zemrën e Napoleon Bonapartit

Nga e gjithë ushtria që Napoleon Bonaparti humbi në fushatën ruse, pak ishin aq të dashur për perandorin sa gjenerali i ri Charles Étienne...

Lajme të tjera

Web TV