Lajm i mirë/ Mbërrijnë me mijëra vaksina në Rinas, Rama: Sasia më e madhe e mbërritur njëherësh!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

340 mijë doza të vaksinës Coronavac kundër koronavirusit kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në Aeroportin “Nënë Tereza”. Lajmi bëhet me dije nga kryeministri Edi Rama, i cili thotë me një postim në Facebook se kjo është sasia më e madhe e vaksinave e mbërritur njëherësh në vendin tonë. Po ashtu, Rama shton se numri total i vaksinave të mbërritur anë vendin tonë, tashmë e kalon shifrën 1 milion e gjysmë.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë të mbërritjes pak minuta më parë të 340,000 dozave të vaksinës Coronavac në Aeroportin “Nënë Tereza”, sasia më e madhe e mbërritur njëherësh, që e çon në 1,578,790 numrin e vaksinave të mbërritura deri tani, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë”, shkruan Rama.


Të fundit

Lajm i mirë/ Mbërrijnë me mijëra vaksina në Rinas, Rama: Sasia më e madhe e mbërritur njëherësh!

340 mijë doza të vaksinës Coronavac kundër koronavirusit kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në Aeroportin "Nënë Tereza". Lajmi bëhet...

Miratohet statuti, Basha fut “nën sqetull” PD-në

Komisioni për Statutin në PD miratoi propozimet e kryetarit Lulzim Basha për disa ndryshime në statutin e PD. Rrëzon propozitem e Kadillit dhe Harxhit Nga...

Horoskopi ditor, 15 korrik 2021

Dashi Mos i shpenzoni energjitë për çështje të ndryshme, por fokusohuni vetëm tek ato më kryesoret. Nëse nuk vendosni prioritete, rrezikoni të mos keni suksesin...

Çanta plot me drogë fluturoi nga avioni e ra mbi çati, arrestohet 28-vjeçari

Një çantë plot me drogë ka rënë nga avioni me të cilin po transportohej mbi një shtëpi në periferi të Baratili San Pietro në...

Lajme të tjera

Web TV