Mori ryshfet për punësimin e dy zonjave/ GJKKO lë në arrest shtëpie ish-zv.ministren Voda

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata e Posaçme le të pandryshuar masan e sigurisë “arrest shtepie” për ish-zv/ministren e Brendshme Rovena Voda.

Voda ndodhet në masën e ‘arrestit të shtëpisë’ pasi akuzohet për veprën penale ‘ushtrim ndikimi të paligjshëm’ sepse dyshohet se ka marrë ryshfet për punësimin e dy zonjave në institucione publike.

Rovena Voda akuzohet nga SPAK se ka marrë përfitime nga Florida Beu dhe Majlinda Hasani kundrejt emërimeve të tyre në detyrë.

Ndërkohë GJKKO la gjithashtu të pandryshuar masën ‘arrest shtëpie’ edhe për Florida Beun si dhe Majlinda Hasanin.

Nga përgjimet e zbardhura dje, rezultoi se Voda kishte marrë në këmbim nga Beu, për punësimin e kësaj të fundit në institucion publik, një shumë prej 1 mijë eurosh, një telefon dhe një arkë me peshk.


Të fundit

Mori ryshfet për punësimin e dy zonjave/ GJKKO lë në arrest shtëpie ish-zv.ministren Voda

Gjykata e Posaçme le të pandryshuar masan e sigurisë “arrest shtepie” për ish-zv/ministren e Brendshme Rovena Voda. Voda ndodhet në...

Peshon 100 kg dhe gati 2 metra i gjatë, ja 16-vjeçari që mund të jetë partneri i ri i Ramos në mbrojtjen e PSG...

Këtë sezon të ri do të jetë Paris Saint Germain skuadra e cila pritet të ketë një nga mbrojtjet më të mira në Europë....

Ndërtimi i maternitetit të ri ‘Mbretëresha Geraldinë’, Manastirliu: Risia është ndërtimi i qendrës së re të prematurëve!

Vendoset sot guri i themelit për ndërtimin e maternitetit të ri të Tiranës “Mbretëresha Geraldinë”, ku i pranishëm është kryeministri Edi Rama dhe ministrja...

Southgate kishte lënë Pikford të gjuante i gjashti , portieri i Anglisë kishte shënuar penalltitë te shishja e ujit

Pikford ishte në nivel të lartë sa i përket finales mes Anglisë dhe Italisë në Europian. Nëse tre luanët kanë shkuar deri te 11-metërshat,...

Dalin pamjet, dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para helmimit masiv

Me mijëra qytetarë të Deçanit janë helmuar ditët e fundit. Situata është alarmante, ndërsa ende nuk ka një konfirmim nga autoritetet se çfarë e...

Lajme të tjera

Web TV