Nisma “Gati për Shqipërinë”/ Rama bisedë online me të rinjtë: Po bëni diçka të dobishme për vendin

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një bisedë me të rinj të cilët duan të kontribuojnë në Shqipëri, pjesë e sesionit të pesëmbëdhjetë për nismën “Gati për Shqipërinë”.

Kryeministri Rama ka falenderuar të gjithë të rinjtë që kanë shprehur dëshirën për të bërë diçka të dobishme për vendin e tyre.

“Ju falenderoj dhe respekte për faktin që keni bërë një hap të përbashkët për të bërë diçka të dobishme për vendin”- u shpreh Rama.

Te rinjtë shprehën dëshirën për të kontribuar në fusha të arsimit, teknologjisë, inxhinierisë, shëndetësisë madje edhe në fushën e aviacionit.
Një ndër ta është edhe Greta Sadushi, një studente e cila ka përfunduar studimet në Itali për arkitetkturë dhe pas një ekspërience pune atje dëshiron të kthehet në Shqipëri.

“Kam patur mundësinë të marr pjesë në Workshop-e të ndryshme me arkitektë të njohur dhe kam bërë projekte në Itali dhe jashtë. Gjatë këtyre viteve ndjeva që është koha e duhur që mbase edhe të kthehem në Shqipëri dhe të kisha një eksperiencë pune”-tha ajo.


Të fundit

“90 minuta deri në jetë a vdekje”/ Titujt kryesorë sportivë për ditën e sotme

Fundi i kampionateve dhe ndeshjet vendimtare për objektivat e skuadrave të caktuara ishin në fokus të gazetave kryesore sportive. Për...

“Folëm për pasojat e…”/ Rama zbardh takimin me ish-sekretarin Amerikan, Mike Pompeo

Një takim mjaft miqësor mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ndodhet për një vizitë në vendin tonë. Kreu...

“Sekretari Pompeo më emëroi në Tiranë”, Kim: Shqipëria model, po kontribuon për botën

Në kuadër të konferencës për 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim pohoi se bashkëpunimi mes dy vendeve do...

Cila ishte ngjarja më e ngarkuar në histori

Shifrat flasin vetë: masat po mobilizohen më shumë për fenë sesa për politikën. Këtu janë ngjarjet më të ndjekura të dekadave të fundit në...

Aksidentohet një tjetër autobus në Tiranë/ “Kombinati” përplaset me koshin e mbeturinave

Është aksidentuar përsëri një autobus në Tiranë. Bëhet fjalë për urbanin e linjës së Kombinatit i cili është përplasur me një kosh mbeturinash. Mësohet se ngjarja...

Lajme të tjera

Web TV