Nisma “Gati për Shqipërinë”/ Rama bisedë online me të rinjtë: Po bëni diçka të dobishme për vendin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një bisedë me të rinj të cilët duan të kontribuojnë në Shqipëri, pjesë e sesionit të pesëmbëdhjetë për nismën “Gati për Shqipërinë”.

Kryeministri Rama ka falenderuar të gjithë të rinjtë që kanë shprehur dëshirën për të bërë diçka të dobishme për vendin e tyre.

“Ju falenderoj dhe respekte për faktin që keni bërë një hap të përbashkët për të bërë diçka të dobishme për vendin”- u shpreh Rama.

Te rinjtë shprehën dëshirën për të kontribuar në fusha të arsimit, teknologjisë, inxhinierisë, shëndetësisë madje edhe në fushën e aviacionit.
Një ndër ta është edhe Greta Sadushi, një studente e cila ka përfunduar studimet në Itali për arkitetkturë dhe pas një ekspërience pune atje dëshiron të kthehet në Shqipëri.

“Kam patur mundësinë të marr pjesë në Workshop-e të ndryshme me arkitektë të njohur dhe kam bërë projekte në Itali dhe jashtë. Gjatë këtyre viteve ndjeva që është koha e duhur që mbase edhe të kthehem në Shqipëri dhe të kisha një eksperiencë pune”-tha ajo.


Të fundit

Nisma “Gati për Shqipërinë”/ Rama bisedë online me të rinjtë: Po bëni diçka të dobishme për vendin

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një bisedë me të rinj të cilët duan të kontribuojnë në...

U sulmua me armë zjarri në mes të Amsterdamit para 9 ditësh, ndërron jetë gazetari investigativ

Peter R. de Vries, një nga reporterët më të njohur të kronikës së zezë në Holandë, ka ndërruar jetë një javë pasi u qëllua...

Katastrofë e përmbytjeve në Gjermani, 42 viktima dhe dhjetëra të tjerë zhdukur (VIDEO)

Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Gjermaninë perëndimore, duke shkuar në 42 numri i viktimave dhe mbi 90 të zhdukur. Situata më e rënduar...

Gjykata e BE-së lejon kompanitë të ndalojnë vendosjen e mbulesës myslimane në kokë

Gjykata Evropiane e Drejtësisë ka marrë vendim që kompanitë mund të ndalojnë vendosjen e mbulesës myslimane në kokë, me kushte të caktuara. Kjo Gjykatë,...

Diplomimi i oficerëve, Peleshi: Akademia FA së shpejti sipas modelit të “West Point”

76 oficerë të Forcave të Armatosura dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës përfunduan kurset e gradave në Akademinë e FA. Ushtarakët shqiptarë ndoqën për...

Lajme të tjera

Web TV