PD publikon listën, emrat që kandidojnë për anëtarë të Këshillin Kombëtar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Partia Demokratike ka publikuar listën me kandidatë për Këshillin Kombëtar, të cilët do i dërgohen Kuvendit Kombëtar të PD-së për miratim në mbledhjen që do të mbahet të shtunën. Ajo që është interesante për t’u theksuar është se lista nuk ka sjellë shumë surpriza.

Në këtë listë bën pjesë edhe Bujar Nishani, një nga kritikët më të fortë të Lulzim Bashës, por kjo jo për shkak të zemërgjerësisë së Bashës, por sepse sipas rregullores së brendshme të partisë, ish-presidentët nuk kalojnë për votim.

Mes tyre bën pjesë dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Gjithashtu përjashtohen nga votimi në Kuvendin e partisë edhe deputetët, duke “shpëtuar” kështu edhe Agron Shehajn i cili sfidoi Lulzim Bashën në garën për kreun e PD-së, dhe përdori një gjuhë jo pak të ashpër kundër tij.


Të fundit

PD publikon listën, emrat që kandidojnë për anëtarë të Këshillin Kombëtar

Partia Demokratike ka publikuar listën me kandidatë për Këshillin Kombëtar, të cilët do i dërgohen Kuvendit Kombëtar të PD-së...

Shqiptari i kapur me kanabis dënohet nga gjykata britanike, avokati: Do shlyente borxhin për operacionin e babait

Një “fermer” kanabisi është dënuar me dy vite e gjysmë nga autoritete britanike pasi u ka kap duke kultivuar 64 bimë të lëndës narkotike...

I kërkoi foto nudo 12-vjeçares dhe ia dërgoi babait të saj, i riu tenton që të përfitojë para

Një student 17-vjeçar u arrestua në shtëpinë e tij në Mykonos nga oficerët e policisë të Drejtorisë së Krimit Kibernetik, pasi akuzohej për pornografi...

Arkë me peshk për zv.ministren/ Revoltohet Murrizi: Monstra, edhe m** po t’u japësh nuk thonë jo

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër pas arrestimit të zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda për korrupsion, cila u kap në përgjime duke marrë euro,...

Partnerja e Ronaldos rrëmben vëmendje me paraqitjen në festivalin e Filmit në Kanë (Foto)

Georgina Rodriguez vazhdon të marrë vëmendjen e fansave përmes postimeve të saja në rrjetet sociale. Partnerja e Cristiano Ronaldos numëron mbi 26 milionë ndjekës në...

Lajme të tjera

Web TV