WhatsApp teston karakteristikën e re, përdoruesit do të dërgojnë mesazhe pa përdorur telefonin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aplikacioni i WhatsApp po teston një karakteristikë të re e cila do t’iu lejojë për herë të parë përdoruesve të dërgojnë mesazhe pa përdorur telefonin e tyre.

Aktualisht, aplikacioni që të funksionojë në desktop, duhet të lidhet nëpërmjet internetit me telefonin e përdoruesit.

Por karakteristika e re e aplikacionit  do t’iu lejojë përdoruesve të dërgojnë dhe të marrin mesazhe edhe në rast se telefoni tyre është fikur.

Sipas WhatsApp, me veçorinë e re mund të përdoren njëkohësisht deri në katër pajisje, si për shembull PC dhe  tablet.

Veçoria e re do të nisë të përdoret fillimisht për një grup të vogël përdoruesish, para se të përdoret në masë./BBC

 

 

Të fundit

Rama: Presim të jemi me ju në ditën kur Ukraina do të marrë frymë lirisht

Kryeministri Edi Rama pas Samitit Ukrainë – Evropa Juglindore: Lufta ndalet, duke ndalur agresorit. Ukraina meriton të mbështetet dhe të...

Rama në konferencë me Zelenskyn: Të nderuar të mikëpresim një udhëheqës të rezistencës

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kombi shqiptar mbështet Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus. Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë...

Samiti i Ukrainës në Tiranë/ Erdogan: Gati të rikthejmë palët në tryezën e bisedimeve

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka mbajtur një fjalë përshëndetëse në samitin për Ukrainën që po mbahet në Tiranë. Në një videomesazh presidenti...

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri Rama dhe presidenti i Ukrainës...

E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do...

Lajme të tjera

Web TV