Horoskopi ditor, 16 korrik 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi

Ekziston mundësia të zbuloni që një prej të afërmve tuaj është duke folur keq për ju. Kjo do të bëjë që të shqetësoheni gjatë gjithë ditës nëse nuk përballeni dhe nuk sqaroheni me personin në fjalë. Në fusha të tjera të jetës nuk parashikohet asgjë e veçantë. Në mbrëmje do të jeni nën praninë e miqve të ngushtë, gjë që do të ndikojë pozitivisht në humorin tuaj.

Demi

Mund të shqetësoheni nga një incident, ku përfshihen përfaqësuesit e autoriteteve. Do t’ju duhen orë të tëra për të vërtetuar se nuk keni asnjë lidhje me akuzat që rëndojnë mbi ju. Sa i përket çështjeve të dashurisë, fati nuk do të jetë në anën tuaj pasi ka gjasa të debatoni me partnerin/partneren tuaj.

Binjakët

Të lindurit e kësaj shenje nuk do të ndihen të sigurt sa i përket çështjeve financiare. Mendohuni mirë para se të nisni një projekt, i cili fillimisht mund të kërkojë shpenzime të shumta. Ekzistojnë shanse të shumta që fati t’ju buzëqeshë në marrëdhëniet tuaja personale.

Gaforrja

Këtë të premte mund të keni një synim të ri, të cilin ka shumë gjasa ta realizoni. Nuk përjashtohet mundësia e disa përplasjeve të vogla me kolegët tuaj. Mos i besoni gjithçka atyre dhe mos ndani planet personale. Përdorni zgjuarsinë, taktin dhe buzëqeshjen kur bisedoni. Përpiquni të shmangni kritikat e shumta.

Luani

Duhet të mendoni për rrugën në të cilën ndodheni dhe, nëse është pikërisht ajo çfarë dëshironi si në jetën personale ashtu edhe profesionale. Nëse mendoni se nuk jeni në rrugën që do të donit të ishit, përpiquni të gjeni një mënyrë për të ecur përpara. Nuk është dita e duhur për të eksperimentuar me veshjen.

Virgjëresha

Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet t’i përmendin vazhdimisht ato çfarë kanë arritur. Kjo mbi të gjitha iu referohet atyre që kanë bërë së fundmi një blerje të shtrenjtë dhe dëshirojnë që këtë ta mësojnë sa më shumë persona. Përgjithësisht, dita pritet të kalojë e qetë. Ekziston mundësia e rritjes së të ardhurave.

Lexo edhe :  NASA: Tender me vlerë 935 milionë dollarë për të ndërtuar shtëpi në Hënë

Peshorja

Peshoret këshillohet të heqin dorë nga zakonet e vjetra, shqetësimet e tepërta dhe ankthet. Ndiqni intuitën dhe mos u bazoni vetëm tek këshillat e të tjerëve. Do të kaloni një mbrëmje të qetë, ku do të rifitoni energjitë e humbura.

Akrepi

Mos bini preh e provokimeve të kundërshtarëve tuaj. Mund të nisë si një debat i thjeshtë, por mund të përfundojë në sherr. Mund ta shmangni tërësisht këtë nëse nuk i kushtoni rëndësi faktorëve që ju irritojnë. Megjithatë tregoni vëmendje maksimale ndaj intrigave që mund të bëhen ndaj jush.

Shigjetari

Mos u përqendroni tek e shkuara, por shihni përpara drejt mundësive të reja që mund t’ju shfaqen. Nëse ndiqni këtë rrugë, mund të shihni ndryshime pozitive tek të ardhurat tuaja. Është e rëndësishme ti kushtoni më shumë vëmendje familjarëve tuaj.

Bricjapi

Nuk do të keni arsye për t’u shqetësuar gjatë kësaj të premte. Është dita ideale për të vijuar punën me projektet tuaja. Sa i përket fushës së ndjenjave, shmangni plagjiaturën dhe përdorni kreativitetin.

Ujori

Tregohuni të hapur ndaj gjërave të reja, por kujtoni të mos e kaloni cakun. Do të ndiheni mjaft mirë nëse merreni me sport. Mundohuni të inkurajoni edhe shokët e të afërmit tuaj që t’i përkushtohen aktivitetit fizik. Për Ujorët e vetmuar, sportet do të ndihmojnë për të bërë disa njohje të reja.

Peshqit

Mund t’ju duhet këshilla e dikujt këtë të premte. Bëhet fjalë për disa vështirësi në aspektin personal apo për një projekt të komplikuar. Ata që janë në kërkim të dashurisë ka gjasa që t’i japin fund vetmisë. Ndërsa disa të tjerë mund t’i japin fund lidhjes së tyre romantike.


Të fundit

Horoskopi ditor, 16 korrik 2021

Dashi Ekziston mundësia të zbuloni që një prej të afërmve tuaj është duke folur keq për ju. Kjo do të...

Rama jep lajmin: Nisin sot fluturimet drejt Zyrihut e Stambollit nga “Flatrat e Veriut”

Sot kanë nisur fluturimet drejt Zyrihut dhe Stambollit nga aeroporti ndërkombëtar i Kukësit “Flatrat e Veriut”. Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë Kryeministri...

PD publikon listën, emrat që kandidojnë për anëtarë të Këshillin Kombëtar

Partia Demokratike ka publikuar listën me kandidatë për Këshillin Kombëtar, të cilët do i dërgohen Kuvendit Kombëtar të PD-së për miratim në mbledhjen që...

Shqiptari i kapur me kanabis dënohet nga gjykata britanike, avokati: Do shlyente borxhin për operacionin e babait

Një “fermer” kanabisi është dënuar me dy vite e gjysmë nga autoritete britanike pasi u ka kap duke kultivuar 64 bimë të lëndës narkotike...

I kërkoi foto nudo 12-vjeçares dhe ia dërgoi babait të saj, i riu tenton që të përfitojë para

Një student 17-vjeçar u arrestua në shtëpinë e tij në Mykonos nga oficerët e policisë të Drejtorisë së Krimit Kibernetik, pasi akuzohej për pornografi...

Lajme të tjera

Web TV