“Indiana Jones 5”, Antonio Banderas i bashkohet kastit të filmit të famshëm

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Kasta e filmit “Indiana Jones 5” pasurohet me një karakter të ri, ai që do të interpretohet nga Antonio Banderas. Aktori spanjoll bashkohet me Harrison Ford, i cili kthehet në rolin e arkeologut moskokëçarës dhe me Phoebe Ëaller-Bridge, Mads Mikkelsen, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Ëilson.


Regjia i është besuar James Mangold, i cili merr postin e Steven Spielberg.

Ky është filmi i parë në ekskluzivitetin e Indiana Jones nën siglën e Disney. Xhirimet tashmë kanë filluar në Londër, por dihet pak për komplotin dhe rolin që do të ketë Banderas. Filmi është planifikuar të dalë në treg më 29 korrik 2022.

Të fundit

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës....

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Një portë në Mars? Fotoja e roverit të NASA-s që po çmend rrjetin!

Nuk është hera e parë që imazhet nga Marsi ngjallin kureshtje të madhe, por një foto e realizuar këto ditë nga roveri Curiosity i...

Bombardimet ruse i marrin jetën 10 civilëve në Ukrainë

Bombardimet ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Sievierodonetsk, kanë vrarë 10 civilë, sipas guvernatorit rajonal. Krahu lindor i Ukrainës është përballur me bombardime të vazhdueshme...

Lajme të tjera

Web TV