“Nuk mundem më”/ Ish-lojtari i Real Madridit dhe Argjentinës tërhiqet nga futbolli

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-mbrojtësi i Realit të Madridit dhe Argjentinës, Ezequiel Garay, tërhiqet nga futbolli. Në moshën 34-vjeçari, qendërmbrojtësi detyrohet të thotë mjaft për shkaqe fizike.

Të jetosh me një dëmtim, ose një sërë problemesh fizike, është makthi i çdo lojtari. Ezequiel Garay nuk ishte në gjendje të fitonte kundër dëmtimit që e detyroi atë të ndalet, dhe sot ai i thotë lamtumirë futbollit, përmes një letre plot trishtim dhe keqardhje.

“Sot, 16 korrik 2021, i them lamtumirë karrierës sime në futboll. Duhet ta pranoj se do të doja të tërhiqesha më vonë, por nuk ishte e mundur. Gjatë tri viteve të fundit kam qëndruar në heshtje (me stafin mjekësor), duke luftuar dhe duke kërkuar një zgjidhje për një problem”.

Garay largohet nga futbolli pas disa titujve të fituar midis Spanjës, Portugalisë dhe Rusisë, tani do t’i përkushtohet vetëm familjes së tij.


Të fundit

“Nuk mundem më”/ Ish-lojtari i Real Madridit dhe Argjentinës tërhiqet nga futbolli

Ish-mbrojtësi i Realit të Madridit dhe Argjentinës, Ezequiel Garay, tërhiqet nga futbolli. Në moshën 34-vjeçari, qendërmbrojtësi detyrohet të thotë...

E konsumoni darkën vonë ? Ja rreziku me të cilin përballeni

Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja e vonë gjatë natës rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Koha E Të Ngrënit Dhe Shëndeti Zemrës Shumë njerëz...

Shpërthimi i bombolës së gazit në Velipojë/ Kjo është 15-vjeçarja që ndërroi jetë në Itali

Në foto është 15-vjeçara Klarisa Gjokës, e cila ndërroi jetë në Itali, vetëm pak ditë pas vdekjes së motrës së saj Danjela Gjoka. 15-vjeçarja Klarisa...

Varianti Delta/ Zyrtarët amerikanë: Po rrit shkallën e vdekshmërisë në SHBA

Varianti Delta i COVID-19 është tani varianti dominues në të gjithë botën dhe po sjell një rritje të vdekjeve rreth Shteteve të Bashkuara të...

Rudina Magjistari i lë të gjithë pa fjalë, mbulon trupin me tatuazhe (Foto)

Pas një sezoni të gjatë e të suksesshëm me emisionin e saj, Rudina Magjistari më në fund ka gjetur kohën për pak pushime dhe...

Lajme të tjera

Web TV