Vaksinimi në vend, Manastirliu: Të hënën nis java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar +18 vjeç

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka ndjekur procesin e vaksinimit në “Air Albania” , ndërsa u shpreh se nga e hëna do të nisë java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar mbi 18-vjeç.

Manastirliu i bëri thirrje qytetarëve që të vaksinohen sa më parë, pasi ka një alert të shtuar për prezencën e variantit Delta në vend.

“Kemi vendosur që me mbërritjen e sasive të mëdha të vaksinave na krijohet mundësia që të krijojmë jo vetëm ditë, por edhe javë të hapura të vaksinimit. Nga dita e hënë , do të kemi javën e parë të hapur të vaksinimit për të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç.

Ne jemi duke ecur me ritme të mira të vaksinimit. Por ajo çfarë apelohet është vaksinimi i qytetarëve me të dyja dozat e vaksinës kundër Covid.

I bëj apel të gjithë qytetarët të vaksinohen. Ne duam që të kemi një përballje sa më të lehtë me periudhën vjeshtë-dimër dhe puna jonë do të jetë mobilizimi në terren për të vaksinuar”, tha Manastirliu.


Të fundit

Vaksinimi në vend, Manastirliu: Të hënën nis java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar +18 vjeç

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka ndjekur procesin e vaksinimit në “Air Albania” , ndërsa u shpreh se nga...

Balla reagon mbi arrestimin e kryebashkiakut dhe zv.ministres: PS nuk mban asnjë përgjegjësi

Kryetari i grupit parlamentar të PS Taulant Balla, foli për mediat nga Kryesia e Kuvendit pas takimit me zv.kryeministrin e Malit të Zi, Dritan...

Zv.kryeministri shqiptar në Malin e Zi vizitë zyrtare në Tiranë! Rama: Ramë dakord në çdo pikë

Zv. kryeministri shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviç ka mbërritur në Tiranë në një vizitë zyrtare. Ai është takuar krerët e lartë të politikës,...

Policia nuk toleron, arrestohet dhunshëm burri i ish-ministres Besa Shahini (FOTO)

KOSOVË - Partia Socialdemokrate në Kosovë ka zhvilluar një protestë në oborrin e ministrisë së Drejtësisë, ndërsa kanë shkruajtur “zhvatës” në makinat qeveritare. Kjo ka...

Veliaj takim me homologun Bakoyannis: Finalizojmë projektet për ngritjen e Qendrës kulturore shqiptare

Gjatë takimit në Athinë, në kuadër të një simpoziumi të organizuar prej ish-kryeministrit George Papandreu, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u prit...

Lajme të tjera

Web TV