Zv.kryeministri shqiptar në Malin e Zi vizitë zyrtare në Tiranë! Rama: Ramë dakord në çdo pikë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zv. kryeministri shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviç ka mbërritur në Tiranë në një vizitë zyrtare.

Ai është takuar krerët e lartë të politikës, Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar këtë takim shumë të frytshëm e që kanë rënë dakord në çdo pikë.

“Kënaqësi e posaçme takimi i parë me zv.kryeministrin shqiptar të Malit të Zi, Dritan Abazoviç, me të cilin kaluam si dy miq të vjetër dhe patëm dakordësi në çdo pikë”, tha Rama.


Të fundit

Vaksinimi në vend, Manastirliu: Të hënën nis java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar +18 vjeç

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka ndjekur procesin e vaksinimit në “Air Albania” , ndërsa u shpreh se nga...

Balla reagon mbi arrestimin e kryebashkiakut dhe zv.ministres: PS nuk mban asnjë përgjegjësi

Kryetari i grupit parlamentar të PS Taulant Balla, foli për mediat nga Kryesia e Kuvendit pas takimit me zv.kryeministrin e Malit të Zi, Dritan...

Zv.kryeministri shqiptar në Malin e Zi vizitë zyrtare në Tiranë! Rama: Ramë dakord në çdo pikë

Zv. kryeministri shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviç ka mbërritur në Tiranë në një vizitë zyrtare. Ai është takuar krerët e lartë të politikës,...

Policia nuk toleron, arrestohet dhunshëm burri i ish-ministres Besa Shahini (FOTO)

KOSOVË - Partia Socialdemokrate në Kosovë ka zhvilluar një protestë në oborrin e ministrisë së Drejtësisë, ndërsa kanë shkruajtur “zhvatës” në makinat qeveritare. Kjo ka...

Veliaj takim me homologun Bakoyannis: Finalizojmë projektet për ngritjen e Qendrës kulturore shqiptare

Gjatë takimit në Athinë, në kuadër të një simpoziumi të organizuar prej ish-kryeministrit George Papandreu, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u prit...

Lajme të tjera

Web TV