Bonucci e Chiellini tallen keq me anglezët: A doni makarona?!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Suksesi i Italisë në Euro 2020 vazhdon të bëjë jehonë dhe dy nga protagonistët kryesorë të të kaltërve. Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini “thumbojnë” kundërshtarët me një foto të realizuar në Sardenjë, ku po kalojnë të dy pushimet.

“Ne vazhdojmë të hamë makarona … po ju?”

Kjo është fraza që shoqëron foton e dy shokëve të skuadrës. Në fund të ndeshjes Itali-Angli mbrojtësi u tall me kundërshtarët e tij: “Ju duhet të hani më shumë makarona …”.

Nuk është e lehtë të arkivosh një fitore historike si ajo e Italisë në Euro 2020, e cila erdhi pas triumfit në finale përballë të zotëve të shtëpisë, që me shprehjen e famshme “it’s coming home” ishin të bindur se trofeu do të shkonte në Ishull. Bonucci dhe Chiellini, “ekspertët” e mbrojtjes, vazhdojnë të tallen me anglezët, duke i ftuar që të hanë më shumë makarona.

Të fundit

Bonucci e Chiellini tallen keq me anglezët: A doni makarona?!

Suksesi i Italisë në Euro 2020 vazhdon të bëjë jehonë dhe dy nga protagonistët kryesorë të të kaltërve. Leonardo...

Aksident në rrugën Transballkanike në Vlorë, përplasen 4 makina, vetëm dëme materiale

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot në mbrëmje në rrugën “transballkanike në Vlorë”. Një makinë Mercedes Benz E Class është përplasur me një Golf 5....

Bujar Lalmi, shqiptari që ndërton ‘Kullën e Sahatit’ të Tiranës në Amerikë (Foto)

Edhe pse larg, shqiptarët nuk e harrojnë vendlindjen e tyre dhe kanë gjithnjë nostalgji për të. Këtë gjë e ka shprehur më së miri...

Autorë të 500 mijë euro vjedhjesh/ Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë

Policia spanjolle goditi një bandë hajdutësh të përbërë nga shqiptarë nga Shqipëria dhe Kosova duke çuar 21 persona pas hekurave me akuzën e vjedhjes...

Policia e Holandës sekuestron tre ton kokainë me vlerë 250 mln euro, droga e fshehur në kontejner me banane

Autoritetet holandeze kanë sekuestruar këtë të shtunë tre ton kokainë. Sasia e drogës është gjetur brenda një kontejneri me banane në portin e Roterdamit. Kokaina...

Lajme të tjera

Web TV