E rëndë në Itali/ Shqiptari vritet me thikë në mes të rrugës, alarmohen këmbësorët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali këtë të shtunë. Mediat përtej Adriatikut shkruajnë se një shqiptar, është vrarë me thikë nga fqinji i tij, pas disa mosmarrëveshjesh që kishin pasur kohët e fundit.

Sipas mediave, shqiptari, i identifikuar si një 57-vjeçar ka ndërruar jetë në spital, pasi s’ka mundur t’i bëjë ballë plagëve të marra. Autori është identifikuar si një 63-vjeçar italian. Mësohet, se fillimisht shqiptari dhe autori kanë debatuar disa çaste.

Më pas 57-vjeçari është larguar me shpejtësi, ndërsa italiani e ka ndjekur pas dhe e ka vrarë pranë një nënkalimi të qytetit të Novarës.

Ishin këmbësorët ata që e panë shqiptarin në rrugë dhe njoftuan ambulancën menjëherë. Ndërsa autori u tha policëve se ai e vrau shqiptarin për t’u vetëmbrojtur, por versioni i tij mbetet për t’u verifikuar pasi tani ai ndodhet në paraburgim.


Të fundit

E rëndë në Itali/ Shqiptari vritet me thikë në mes të rrugës, alarmohen këmbësorët

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali këtë të shtunë. Mediat përtej Adriatikut shkruajnë se një shqiptar, është...

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj janë martuar në fshehtësi?! Ja detaji që i nxorri zbuluar

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj kanë treguar se kanë një nga lidhjet më të forta në showbizz-in tonë. Genci ka festuar ditëlindjen dhe nuk...

Aksioni i 24 orëve të fundit të policisë/ Arrestohen 12 persona, pezullohen 43 patenta dhe gjobiten 2354 shoferë

Policia e Shtetit ka publikuar bilancin e masave të vendosura gjatë 24 orëve të fundit, në kuadër të shoferëve që nuk respektojnë sinjalistikat rrugore. Sipas...

“Liqeni i ftohtë” që ka pushtuar Gjermaninë, tashmë në drejtim të Shqipërisë

Pas shumë ditësh me temperatura shumë të larta, po vijnë shirat dhe stuhitë. Harta klimatike do të pësojë në orët në vazhdim ndryshime të...

Rritje e rasteve me COVID/ 18 të infektuar në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

18 raste te reja me koronavirus jane regjistruar ne 24 oret e fundit ne vendin tone, nderkohe qe fatmiresisht nuk ka pasur viktima. NJOFTIMI I...

Lajme të tjera

Web TV