Itali/ 2 vëllezër shqiptarë vrasin në sy të gruas ish-bankierin teksa po tërhiqte para në një ATM

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një krim i rëndë ka ndodhur në Lecce të Italisë ku një ish-menaxher banke i dalë në pension ka mbetur i vrarë.

69-vjeçari Giovanni Caramuscio, u vra gjatë natës në Lequile, teksa ishte në një ATM duke tërhequr para.

Sipas mediave italiane deri më tani janë dy vëllezër shqiptar të akuzuar për krimin e rëndë. Ata janë filmuar se teksa kryen vrasjen ndërsa ishin të maskuar me maskë antiCovid, por gjatë arratisjes kishin lënë shumë gjurmë.

69-vjeçari u vra në sy të gruas së tij dhe identiteti i shqiptarëve është bërë pas dëshmisë së saj para hetuesve. Ndërkohë policia po kërkon armën e krimit që mund të sjellë detaje të reja lidhur me ngjarjen. Këtë mëngjes zhytësit e ekipit të zjarrfikësve u futën brenda një pusi në një distancë të shkurtër nga banka. Sidoqoftë, kërkimet për armën e vrasjes nuk dhanë asnjë rezultat.


Të fundit

Murrizi shpërthen me deklaratat: Kuvendi i PD si dasëm me lëng, Luli i ka kthyer b**** demokratëve

Ish-deputeti Myslim Murrizi e ka cilësuar si një “dasëm me lëng, pa orkestër dhe pa meze” Kuvendin e Partisë...

Itali/ Arrestohet njëri nga shqiptarët që vrau ish-bankerin në Lecce (Emri)

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka tronditur Italinë mbrëmjen e kaluar ku mbeti i vrarë një 69-vjeçar...

Itali/ 2 vëllezër shqiptarë vrasin në sy të gruas ish-bankierin teksa po tërhiqte para në një ATM

Një krim i rëndë ka ndodhur në Lecce të Italisë ku një ish-menaxher banke i dalë në pension ka mbetur i vrarë. 69-vjeçari Giovanni Caramuscio,...

Varianti Delta/ Epidemiologu Alimehmeti: Rastësi nëse s’ka hyrë në Shqipëri, simptomat të ngjashme me virozat

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti, i ftuar në “News 24”, foli mbi ecurinë e COVID-19 në vend, si dhe për variantet e shumta që janë...

Sarri i del në mbrojtje Muriqit dhe u kthehet tifozëve: Nëse ju dëgjoj të thoni diçka tjetër, do boshatisni tribunën (Video)

Ndonëse në ditët e para të tij në krye të Lazios, trajneri Muarizio Sarri ka marrë në mbrojtje skuadrën. Tekniku, i është kthyer tifozëve që...

Lajme të tjera

Web TV