Murrizi shpërthen me deklaratat: Kuvendi i PD si dasëm me lëng, Luli i ka kthyer b**** demokratëve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-deputeti Myslim Murrizi e ka cilësuar si një “dasëm me lëng, pa orkestër dhe pa meze” Kuvendin e Partisë Demokratike që u mbajt ditën e sotme, teksa shprehet se Basha u ka kthyer b**** demokratëve.

Sipas tij, të gjithë personat që folën në Kuvendin e PD-së i përkasin periudhës së hajdutllikut kolektiv PD-LSI të viteve 2004-2013. Ai tha se folën burra që u kanë ikur gartë, gra që u kanë ikur burrat, burra q duan burra dhe kopilë hibridë që nuk dinë kë kanë prindër biologjik.

Murrizi ironizon edhe listën e kandidatëve të PD për Këshillin Kombëtar, pasi thotë se kur e pa listën, i erdhi për të dh***.

Postimi i plotë:

Kuvendi i PD si dasëm me lëng

Pa orkestër pa “ meze”

Ose e thëne fshatçe si drekë përkujtimore të dyzetave të një xhenazeje.

Luli bën “mirë “ që nuk kthen faqen tjetër se i ka kthyer shpinën Ramës dhe mender b DEMOKRATEVE prej 10 vitesh sa mori Bashkinë e Tiranës.

Nga këta që ligjëruan sot në Kuvend sa kanë qenë themelues të PD dhe kundra PPSH në dhjetor 1990 ???

Sa nga këta kanë qenë në PD në vitet 1997-2005 ????

ZERO

Te gjithë mendje “ ndriturit” i përkasin periudhës së hajdutllikut kolektiv PD-LSI të viteve 2004-2013.

Jo pak janë ish-spiunë sigurimi, të tjerë ish-anëtarë të PPSH dhe pothuajse shumica janë individë që në karakter, dinjitet, moral dhe familje, nuk kanë asnjë lidhje me qendrën e djathtë.

Burra që ju kanë ikur gratë, gra që ju kanë ikur burrat, burra që duan burra dhe kopil hibride që nuk dinë kë kanë prindër biologjik.

Pale kur pashë listen e mender kandidatëve për këshillë kombëtare që më erdhi për të dh …..

Lexo edhe :  Mbërrijnë mbi 18 mijë vaksina, Manastirliu: Vaksinimi derë më derë përgjatë gjithë verës

Kur pashë në atë listë ndyrësira enveriste nga Lushnja dhe Divjaka u binda që kjo parti ka shkuar në PS dhe nuk ka Mark -Mark- Gjekmark-Palok-Alibej-Basha qe mund ta terheq nga kembët për të mos e lenë të futet në PS.


Të fundit

Murrizi shpërthen me deklaratat: Kuvendi i PD si dasëm me lëng, Luli i ka kthyer b**** demokratëve

Ish-deputeti Myslim Murrizi e ka cilësuar si një “dasëm me lëng, pa orkestër dhe pa meze” Kuvendin e Partisë...

Itali/ Arrestohet njëri nga shqiptarët që vrau ish-bankerin në Lecce (Emri)

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka tronditur Italinë mbrëmjen e kaluar ku mbeti i vrarë një 69-vjeçar...

Itali/ 2 vëllezër shqiptarë vrasin në sy të gruas ish-bankerin teksa po tërhiqte para në një ATM

Një krim i rëndë ka ndodhur në Lecce të Italisë ku një ish menaxher banke i dalë në pension ka mbetur i vrarë. 69-vjeçari Giovanni...

Varianti Delta/ Epidemiologu Alimehmeti: Rastësi nëse s’ka hyrë në Shqipëri, simptomat të ngjashme me virozat

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti, i ftuar në “News 24”, foli mbi ecurinë e COVID-19 në vend, si dhe për variantet e shumta që janë...

Sarri i del në mbrojtje Muriqit dhe u kthehet tifozëve: Nëse ju dëgjoj të thoni diçka tjetër, do boshatisni tribunën (Video)

Ndonëse në ditët e para të tij në krye të Lazios, trajneri Muarizio Sarri ka marrë në mbrojtje skuadrën. Tekniku, i është kthyer tifozëve që...

Lajme të tjera

Web TV