PD humbi zgjedhjet, Basha: Partia jonë doli më e fortë dhe më e bashkuar!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvendin Kombëtar të PD-së, u shpreh se zgjedhjet e 25 prillit nuk kishin lidhje me demokracinë, por PD doli më e fortë dhe më e bashkuar.

“Edhe pse 25 prilli nuk kishte lidhje me demokracinë, edhe pse çdo padrejtësi që mund të bëhej, u bë për të penguar ndryshimin, ne dolëm më të fortë dhe më të bashkuar, sepse të gjithë bashkë luftuam me mish dhe me shpirt për të ndezur besimin dhe shpresën e njerëzve se një Shqipëri më e mirë është e mundur.

Jo duke përdorur mjetet dhe modelin e Edi Ramës, por duke e përbuzur dhe refuzuar atë.

Ne nuk hoqëm dorë nga mjetet e ndershme për të bërë politikë. Nuk u stepëm nga propaganda e shtrenjtë dhe meskine e regjimit, as nga llumi i krimit që sot është garniturë e një kryeministri ilegjitim, as nga oligarkët që si shushunja i janë turrur trupit të drobitur të Shqipërisë.

Ne luftuam dhe besuam, sikurse ende besojmë, se mund t’i ndryshojmë gjërat në këtë vend pa u bërë më të këqij, më të pabesë dhe më të korruptuar se Edi Rama“, tha Basha.

Basha u shpreh se PD hyri në këto zgjedhje me programin më të mirë të hartuar në historinë e këtyre 30 viteve.

“Të gjithë bashkë hymë në këtë betejë të pabarabartë, me programin më të mirë të hartuar në historinë e këtyre 30 viteve, fryt dhe prodhim i ekspertëve më të aftë të vendit dhe bashkëpunimit me institutet dhe institucionet prestigjioze të Perëndimit.
Fryt i viteve të punës së bazuar mbi studime të gjendjes reale që e kemi prekur bashkë shtëpi më shtëpi, fshat më fshat, qytet më qytet, sipërmarrje në sipërmarrje me të gjitha grupet e interesit, në bashkëpunim të thellë dhe të hapur me të gjithë grupet shoqërore, me të papunët, me fermerët, me sipërmarrjen e vogël, me sipërmarrësit e mëdhenj, me prodhuesit, me eksportuesit, me mjekët dhe personelin shëndetësor, me arsimtarët, pedagogët dhe studentët, artistët dhe intelektualët, me elitën e mendjes dhe shpirtit të këtij vendi, me personat me aftësi të kufizuara, me të përndjekurit politikë dhe shoqatat e pronarëve që u bashkuan për herë të parë ndër vite me përfaqësuesit e tyre në selinë e Partisë Demokratike përmes programit tonë”, tha Basha.


Të fundit

PD humbi zgjedhjet, Basha: Partia jonë doli më e fortë dhe më e bashkuar!

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvendin Kombëtar të PD-së, u shpreh se zgjedhjet e 25 prillit...

Infermieri i spitalit në Fier ngacmon seksualisht nënën e re, rrezikon 2 vite e 4 muaj burg

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një spital privat në Fier, ku një infermier ka ngacmuar seksualisht nënën e një fëmije të mitur,...

Artan Hoxha zbulon portin ku trafikohet më shumë kokainë: Paraja më e madhe në Shqipëri…

Për gazetarin investigativ Artan Hoxha, porti më i madh i drogës sot në Europë është Roterdami në Holandë. Në vendin e dytë sipas tij renditet...

Arti si pasion dhe mision

Halil Rama

Përmbytjet në Gjermani/ Rritet bilanci, shkon në 133 numri i viktimave

Ka shkuar në 133 numri i viktimave nga ajo që konsiderohet përmbytja e shekullit në Gjermani. Sipas policisë 43 njerëz vdiqën në Nordrhein-Westfalen dhe...

Lajme të tjera

Web TV