Veliaj jep lajmin për artdashësit: Koha të nisim dhe Teatrin e ri të Metropolit pas atij Kombëtar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një lajm i mirë jo vetëm për komunitetin e artistëve, por dhe për të gjithë qytetarët artdashës.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj bën të ditur se menjëherë pas ndërtimit të Teatrit Kombëtar, do të nisë puna dhe për Teatrin e ri të Metropolit. Teksa uron drejtoreshën e re të Teatrit Metropol, kryebashkiaku Veliaj siguron se Tirana nuk ndalet dhe projekte të reja do të vijojnë.

“Faleminderit Jonida për 6 vite magjike të ringritjes së Teatrit të Metropolit – pa zhurmë e pa tam-tame, u kthye në energjinë e bukur të Tiranës sonë me punë e pasion!
Suksese Armeles – koha të nisim dhe Teatrin e ri të Metropolit pas atij Kombëtar. Tirana nuk ndalet më”, shkruan Veliaj.

Të fundit

Veliaj jep lajmin për artdashësit: Koha të nisim dhe Teatrin e ri të Metropolit pas atij Kombëtar

Një lajm i mirë jo vetëm për komunitetin e artistëve, por dhe për të gjithë qytetarët artdashës. Kryetari i Bashkisë...

Vakancat në SPAK, KLP përshpejton procedurën! Aplikojnë dy kandidatë të rinj (EMRAT)

Në datën 23 korrik Këshilli i Lartë i Prokurorisë do trajtojë kërkesën për dorëheqje që ka paraqitur Prokurori i Durrësit, Agron Gjana. Bëhet me dije...

“Mezi po pres të shkoj në Parlament”/ Berisha sfidon Amerikën: Ja kushti që unë të tërhiqem nga politika

Ish-kryeminstri Sali Berisha e konfirmon për herë të parë, ai do të jetë në shtator në legjislaturën e re të Kuvendit të Shqipërisë! Për...

Rëndohet situata, shkon në 160 numri i viktimave në Gjermani e Belgjikë

Situata vijon të jetë e rënduar në Gjermani e Belgjikë, ku shumë person kanë humbur jetën nga situata e përmbytjes në vend. Shpëtuesit në Gjermani...

Shkencëtarët ndërtojnë “orën” e sistemit imunitar, parashikon sëmundjet dhe vdekshmërinë

Studiuesit në Shkollën e Mjekësisë të Universitetit të Stenfordit dhe Instituti Buk për Kërkime mbi Plakjen në SHBA, kanë ndërtuar një “orë” të plakjes...

Lajme të tjera

Web TV