Berisha del blof, denoncon si ‘arë të narkopartisë’ drogën e mbjellë në mes të misrit në Bosnje-Hercegovinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një tjetër ‘denoncim i bujshëm’ i ish-Kryeministrit Sali Berisha me një kërkim të thjeshtë në ‘google’ rezulton një ‘shaka pa kripë’.

Berisha këtë herë ka menduar se ‘ka bërë bingo’ me një denoncim në Facebook-un e tij ku pretendonte se kishte zbuluar një parcelë kanabisi në Shqipëri.

“Nuk është sera e narkopolicisë por ara e narkopartisë”, shkruan Berisha krah fotos.

Por në fakt ara nuk është as e ‘narkopolicisë’ dhe as e ‘narkopartisë’ por e Bosnje Hercegovinës. Një klikim në internet dhe të zbulon një operacion në Bosnjë-Hercegovinë më 29 qershor 2017 ku nga autoritetet atje u kapën 1,300 bimë narkotike të mbjella.


Të fundit

Flamuri ‘kuq e zi’ valëvitet në Tokio, Rama: Suksese Shqipëri

Teksa na ndajnë edhe pak ditë nga nisja madhështore e Lojërave Olimpike, kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga...

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve, që të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të...

Mourinho i fiksuar pas Xhakës, sakrifikon dy lojtarë për futbollistin shqiptar

Granit Xhaka zhvilloi një evropian fantastik duke i vërtetuar të gjithë europës se mbetet një lojtar me shumë klas dhe për më tepër një...

Arbana “shkatërron” darkën romantike, mbyt me pyetje Eduartin

Në një darkë romantike mes Arbanës dhe Eduartit, moderatorja ka zgjedhur që të bëjë një intervistë, nisur nga pyetjet e ndjekësve. “Gjëja e preferuar tek...

30-vjeçari hodhi të dashurën nga shkëmbi, flet babai i saj: Motrat dhe vëllezërit po e presin në shtëpi

Familja e Garifalias, vajzës që i dashuri e hodhi nga shkëmbi dhe e vrau teksa po pushonin në ishullin grek Folegandros, të shkatërruar kërkojnë...

Lajme të tjera

Web TV