Flamuri ‘kuq e zi’ valëvitet në Tokio, Rama: Suksese Shqipëri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Teksa na ndajnë edhe pak ditë nga nisja madhështore e Lojërave Olimpike, kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga fshati Olimpik në Tokyo, nga ku po valëvitet edhe flamuri shqiptar.

Me këngën “Kuq e zi” kryeministri i ka uruar suksese Shqipërisë në lojërat Olimpike të Tokios të cilat do të nisin me 23 korrik dhe do të zgjasin deri më 8 gusht.

Këtë herë për shkak të pandemisë së COVID-19, aktiviteti më i rëndësishëm sportiv në botë, do të zhvillohet pa praninë e tifozëve që mezi e kanë pritur këtë ditë.

Në Olimpiadën e Tokios Shqipëria do përfaqësohet me 7 sportistë.


Të fundit

Flamuri ‘kuq e zi’ valëvitet në Tokio, Rama: Suksese Shqipëri

Teksa na ndajnë edhe pak ditë nga nisja madhështore e Lojërave Olimpike, kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga...

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve, që të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të...

Mourinho i fiksuar pas Xhakës, sakrifikon dy lojtarë për futbollistin shqiptar

Granit Xhaka zhvilloi një evropian fantastik duke i vërtetuar të gjithë europës se mbetet një lojtar me shumë klas dhe për më tepër një...

Arbana “shkatërron” darkën romantike, mbyt me pyetje Eduartin

Në një darkë romantike mes Arbanës dhe Eduartit, moderatorja ka zgjedhur që të bëjë një intervistë, nisur nga pyetjet e ndjekësve. “Gjëja e preferuar tek...

30-vjeçari hodhi të dashurën nga shkëmbi, flet babai i saj: Motrat dhe vëllezërit po e presin në shtëpi

Familja e Garifalias, vajzës që i dashuri e hodhi nga shkëmbi dhe e vrau teksa po pushonin në ishullin grek Folegandros, të shkatërruar kërkojnë...

Lajme të tjera

Web TV