GJKKO rrëzon kërkesën e Maksim Sotës, prokurori lihet në “arrest shtëpie”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e prokurorit të Vlorës, Maksim Sota, për zëvendësim të masës së sigurisë.

 

Sipas burimeve mediatike  Sota kërkon zëvendësim mase për arsye shëndetësore.

 

Prokurori Sota u arrestua me urdhër të SPAK, në kuadër të operacionit “Shpirti”, ndërsa është lënë në “arrest shtëpie”.

 

Ai akuzohet për shpërdorim detyra, ndërsa në kuadër të këtij operacioni u shkatërruan disa grupe kriminale, ku u arrestuan disa ish-zyrtarë policie, ndërsa u shpallën në kërkim edhe dy ish-shoqërues të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

 

 


Të fundit

GJKKO rrëzon kërkesën e Maksim Sotës, prokurori lihet në “arrest shtëpie”

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e prokurorit të Vlorës, Maksim Sota, për zëvendësim...

Elbasan, gjendet e pajetë 65-vjeçarja

Policia në Elbasan ka konfirmuar se ka gjetur të vdekur në banesën e saj, në mëngjesin e sotëm, një 65-vjeçare në Elbasan. Sipas uniformave...

Filmi “Titane” fiton Palmën e Artë në festivalin e Kanës

Festivali i Filmit në Cannes ka përmbyllur zyrtarisht ceremoninë e tij të 74-të të ndarjes së çmimeve, teksa fitues i çmimit kryesor të këtij...

E rëndë në Greqi/ 30-vjeçari hedh nga shkëmbi të dashurën, ndërron jetë e reja

Një tjetër ngjarje ka tronditur Greqinë, një ditë më parë, pas vrasjes tragjike të 20-vjeçares Caroline nga bashkëshorti i saj pilot. Mediat fqinje raportojnë...

Ja çfarë veprimesh duhet të bëni që të mbani ankthin nën kontroll

“Duke mbyllur” bisedën në kokën tuaj do të jetë më e lehtë të jetoni momentin në harmoni dhe më shumë siguri. Provo teknikën e frymëmarrjes Gjëja...

Lajme të tjera

Web TV