Përplasje e frikshme në ‘Formula 1’, Hamilton nxjerr jashtë gare rivalin e tij kryesor

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kampionati Botëror i Formula 1 hyn në fazën e tij të nxehtë dhe shkëndijat janë midis dy shoferëve që po luajnë për titullin janë vënë re.

Max Verstappen dhe Lewis Hamilton, të cilët filluan nga rreshti i parë në Grand Prix Silverstone, ishin protagonistët e një dueli emocionues në xhiron e parë, i cili përfundoi në një aksident.

Anglezi fillimisht provon një parakalim të vështirë, pastaj vendos këmbën nga gazi, por shoferi i Red Bull mbyll agresivisht këndin: kontakti është i pashmangshëm dhe Verstappen është ai që e pëson më keq.

Goditja kundër barrierave, e cila ndodhi në zonën 51G, ishte e fuqishme, por për fat të mirë Hollandezi del i padëmtuar, megjithëse u dërgua në spital për ekzaminim.

Hamilton më pas do të marrë një ndëshkim prej 10 sekondash, gjatë pit stop.


Të fundit

Përplasje e frikshme në ‘Formula 1’, Hamilton nxjerr jashtë gare rivalin e tij kryesor

Kampionati Botëror i Formula 1 hyn në fazën e tij të nxehtë dhe shkëndijat janë midis dy shoferëve që...

Gjermania e “gjunjëzuar” nga përmbytjet, pasardhësi i Merkel kërkon falje publikisht pasi u filmua duke qeshur

Kandidati demokrat për kancelar në Gjermani, Armin Laschet ka kërkuar falje pasi u filmua duke qeshur gjatë një vizite në zonat e prekura nga...

Tirana në vitin 1989

https://www.youtube.com/watch?v=UXcTnbm07lU&ab_channel=FJALAWEB

“Bella Ciao” ‘fundos’ Hysajn, fansat e Lazios: Të largohet, më mirë të luajmë me 10 lojtarë

Kapiteni i kombëtares, Elseid Hysaj, e ka nisur në mënyrën jo të duhur aventurën e tij te Lazio. Mbrojtësi, është vendosur në “shënjestër” të kritikave...

Manastirliu publikon foto nga ekipi mjekësor derë më derë: Nis java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar +18 vjeç

Nga nesër do të nisë vaksinimi i hapur për çdo qytetar që është mbi 18-vjeç, për t’u vaksinuar pa kufizim, në çdo qendër shëndetësore....

Lajme të tjera

Web TV