Java nis me mot të paqëndrueshëm dhe ulje temperaturash

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin, por herë pas here do ketë edhe stuhi shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14°C në 24°C, në zonat e ulëta nga 19ºC në 31°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 32°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë deri në 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm por do të ketë edhe stuhi shiu në disa zona. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 12°C në 26°C dhe në zonat e ulëta nga 15°C në 28°C.


Të fundit

Java nis me mot të paqëndrueshëm dhe ulje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë...

Arrestimet e SPAK, si pika uji në oqean, Rama shoë hipokrit para SHBA

Nga Leonard Karaj Kryeministri Edi Rama ka nisur një tur takimesh me drejtues të institucioneve të ndryshme qeveritare duke i akuzuar se të paktën në...

Rama do qeverisë me të vetmin aleat në këtë manadat, drejtësinë

Nga Lorenc Vangjeli Kryeministri Edi Rama ka nisur një "tur" takimesh me drejtues të institucioneve të ndryshme qeveritare duke i akuzuar se të pakten dy...

Rama në “aleancë” me drejtësinë për balancat e pushtetit

Nga Fernada Cenko Kryeministri Edi Rama po paraprin një shtator “të ftohtë drejtësie” sa i takon zyrtarëve të tij të zgjedhur të cilët mund të...

Lajme të tjera

Web TV