Çmenduria e tifozëve të Lazios me Hysajn, ankesat shkojnë deri në Parlamentin Europian

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Çmenduria e tifozëve të Lazios në përplasjen e tyre me mbrojtësin e kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj ka kaluar kufijtë e sporti dhe ka arritur deri në politikën ndërkombëtare.

Edhe presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli i ka dalë Hysajt, ‘faji’ i vetëm i të cilit është se këndoi një këngë.

“Solidarizimi im me futbollistin shqiptar të Lazio, Elseid Hysaj, i cili është sulmuar nga ultrasit, të cilët me një banderolë e kanë quajtur ‘krimb’, për shkak të këngës së tij “Bella Ciao” gjatë prezantimit para ekipit.

Së fundmi kemi përjetuar gëzimin e madh nga Italia me fitimin e Europianit dhe është turp që kjo të thyhet nga diçka partiake me demonstrata intolerance që nuk do të kenë kurrë vend në botën e sportit apo kudo tjetër”, ka deklaruar David Sassoli.

Kujtojmë se Ultrasit e Lazios janë pro fashizmit dhe nuk e kanë përtypur dot faktin që këndoi këngën “Bella Ciao” pak ditë më parë në grumbullimin me skuadrën.


Të fundit

Aksident tragjik në Mirditë/ Autobusi përplaset me “Land Roverin” me targa italiane, ndërron jetë drejtuesi

Një aksident tragjik ka ndodhur në Mirditë pasi një autobus është përplasur me mjetin tip ‘’Land Rover’’ me targa...

Veliaj pret përfaqësuesit e organizatës LANÇ: Nderim për ata që sakrifikuan jetën me idealin e një Shqipërie të lirë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka pritur në një takim përfaqësuesit e organizatës LANÇ në ditën e Veteranëve. Veliaj thekson se kjo ditë...

Trafikoi 2 tonë kokainë nga Karaibet në Greqi, dënohet me burg përjetë “doktori” shqiptar (Emri)

Aleksandër Pemaj është dënuar me burgim të përjetshëm për trafikun e 1.2 ton kokainë nga ishulli St. Vincent në Karaibe drejt Greqisë. Operacioni e ka...

COVID-19/ Rriten ndjeshëm rastet e të infektuarve në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vaksinohen për t’u mbrojtur nga Covid19, në çdo qendër shëndetësore dhe pikë vaksinimi...

Balla uron besimtarët Myslimanë nga Elbasani: Pas dy viteve të vështira është momenti të jemi më shumë solidarë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka uruar të gjithë besimtarërve Myslimanë e Bektashinj Gëzuar festën e Kurban Bajramit. Në pritjen...

Lajme të tjera

Web TV