Dy të moshuar i japin fund jetës me vetëvarje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy të moshuar një nga Librazhdi dhe tjetri nga Belshi i kanë dhënë fund jetës në mënyrë tragjike në orët e parë të mëngjesit të kësaj të marte.

Policia ka bërë me dije se një 73-vjeçar nga fshati Qukës Shkumbin është gjetur i vetëvarur në banesën e tij nga djali. Ndër të tjera mësohet se i moshuari vuante nga sëmundja e epilepsisë.

“Më datë 20.07.2021, rreth orës 05:50, është gjendur nga djali i tij i vetëvarur në banesën pa shenja dhune shtetesi H.K., 73 vjeç,  banues në fshatin Qukës Shkumbin, i cili vuante nga sëmundja e epilepsisë” thuhet në njoftimin e policisë.

Gjithashtu një tjetër i moshuar, i cili jetonte i vetëm është gjetur i vetëvarur në banesën e tij në fshatin Rrenas, Belsh.

“Më datë 20.07.2021, rreth orës 06:50, është gjendur i vetëvarur pranë banesës së tij pa shenja dhune shtetesi P.Q., rreth 70 vjeç, banues në fshatin Rrenas, Belsh , i cili jetonte i vetëm” .

Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

 


Të fundit

Dy të moshuar i japin fund jetës me vetëvarje

Dy të moshuar një nga Librazhdi dhe tjetri nga Belshi i kanë dhënë fund jetës në mënyrë tragjike në...

Historia e vrasjes së Paolo Borselino-s, 29 vjet nga ngjarja

Të japësh jetën për atdheun tënd dhe të punosh pa orar që vendi ku po rriten fëmijët e tu të jetë nesër me i...

Soreca uron shqip besimtarët myslimanë: Gëzuar Kurban Bajramin!

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Në një mesazh të shpërndarë në rrjetet sociale ambasada e...

Zyrtari amerikan: Pandemia nuk ka përfunduar

Këshilltari kryesor i Shtëpisë së Bardhë për Çështjet e Shëndetit Publik Dr. Vivek Murthy tha të dielën se ai është i shqetësuar rreth numrit...

Princ Harry “trondit” sërish Buckingham, publikon biografinë e shkruar fshehurazi

Prej një viti tani, Princ Harry i pallatit Buckingham ka përgatitur biografinë e tij me ndihmën e gazetarit të famshëm dhe fitues të Çmimit...

Lajme të tjera

Web TV