Festa e Kurban Bajramit/ Kreu i KMSH-së: Ky Bajram e gjen Shqipërinë më mirë

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Në këtë  ditë të shenjtë për besimtarët myslimanë, kreu i KMSH-së, Bujar Spahiu ka uruar besimtarët. Spahiu theksoi se pas një kohe të vështirë për vendin, pas tërmetit dhe pandemisë, ky Bajrami e gjen më mirë Shqipërinë.

 “Zoti në fjalën e tij shprehet ne ju kemi krijuar nga një mashkull dhe femër që të njiheni dhe të bashkëpunoni me njëri tjetrin, kjo është festa që ne shqiptarëve dhe myslimanëve duhet të na bashkojnë, të bashkohemi me familjet tona, bota është e të gjithë neve dhe ta kalojmë në paqe dhe begati me të gjithë, duke besuar te Zoti. Shqipërinë ky Bajram e gjen më mirë, se fatkeqësitë së tërmeti dhe pandemia kanë kaluar, shpresojmë që besimtarët myslimanë të kenë mundësi të kryejnë ritet e haxhit”, tha për mediat, kreu i KMSH-së, Bujar Spahiu.

 


Të fundit

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës....

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Një portë në Mars? Fotoja e roverit të NASA-s që po çmend rrjetin!

Nuk është hera e parë që imazhet nga Marsi ngjallin kureshtje të madhe, por një foto e realizuar këto ditë nga roveri Curiosity i...

Bombardimet ruse i marrin jetën 10 civilëve në Ukrainë

Bombardimet ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Sievierodonetsk, kanë vrarë 10 civilë, sipas guvernatorit rajonal. Krahu lindor i Ukrainës është përballur me bombardime të vazhdueshme...

Lajme të tjera

Web TV