Kondrabandë mallrash në Tiranë, arrestohet 40-vjeçari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Tiranë, pasi u kap duke transportuar mallra kontrabandë.

 


Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se në pranga ka rënë 40-vjeçari me inicialet E.H., të cilit iu gjetën në automjet një sasi paketash pa pullë fiskale.

Policia nuk jep të tjera detaje për ngjarjen, ndërsa 40-vjeçari akuzohet për veprat penale  “Tregtimi dhe transportimi i mallrave kontrabandë“, “Fshehje të ardhurash“ dhe “Shkelje e të drejtave të pronësisë industriale”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Të fundit

Kondrabandë mallrash në Tiranë, arrestohet 40-vjeçari

Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Tiranë, pasi u kap duke transportuar mallra...

Vajza e të mbijetuarës së Holokaustit polak: Nëna u fsheh për vite me radhë që t’i shpëtonte kampit fatkeq

Vajza e një të mbijetuare të Holokaustit që u fsheh për tre muaj në një bodrum qymyri, varreza dhe tualet, ka zbuluar se si...

Qëndroi në burg për 20 vjet, ADN “shfajson” 59-vjeçarin për vrasjen e çiftit

Pas dy dekadash në burg, më në fund një gjykatës në SHBA  ka hedhur poshtë akuzat për Dennis Perry, i cili vuajti padrejtësisht dënimin...

Ylli i Hollivudit, Pierce Brosnan: E çmoj shumë familjen time

Pierce Brosnan ka reflektuar në luftën e tij për të mos pasur një figurë babai në jetën e tij, duke thënë se kjo e...

Adoleshentët drejtonin makinën pa leje dhe me kallashnikov, policia iu vendos pranga

Dy të rinj kanë përfunduar në prangat e policisë Durrës pasi janë kapur me kallashnikov, pushkë dhe municion luftarak në makinë  të cilën e...

Lajme të tjera

Web TV