Lamborghini garonte me BMW-në me 225 KM/H, ja gjoba e policisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shpejtësi e çmendur në rrugët e Shqipërisë! Policia Rrugore ka kapur dy automjete luksoze duke bërë gara në aksin Fier-Vlorë.

Makinat, një Lamborghini dhe një BMW, kanë qenë me rreth 225 kilometra në orë, në momentin që janë pikasur nga radari i policisë. E ndonëse polici ka ngritur tabelën për t’i ndaluar, makinat kanë fluturuar para tij.

Por blutë kanë arritur t’i ndalojnë më pas, duke u vendosur edhe nga një gjobë të majme me mbi 1 milion lekë të vjetra.

Njoftimi i policisë dhe video në fund të shkrimit:

Kujdes! Mos fluturoni të arrini aksidentin, e në rastin më të mirë Radarin e Policin Rrugor.

Me shpejtësi të frikshme 225 km/h drejt Vlorës, dy kosovarët nuk ndalojnë radarit në Fier por bllokohen nga Policia në hyrje të Vlorës.

225 km/h, pavarësisht makinave luksoze, kjo është papërgjegjshmëri ndaj jetës, shpejtësi të tilla janë vrastare, rrezikojnë seriozisht jetën tuaj e të përdoruesve të tjerë të rrugës.

Në Bypass-in e Fierit, në aksin Fier-Vlorë, në vendin e quajtur “Pojan”, janë konstatuar nga radari automjetet me targa zviceriane tip “Lamborghini” dhe “BMW” duke bërë gara me shpejtësi 225 km/h.

Automjeteve u është bërë shënjë nga punonjësit e Policisë për të ndaluar por drejtuesit e tyre kanë vijuar me shpejtësi drejt Vlorës. Menjëherë janë njoftuar shërbimet e Policisë Rrugore të Vlorës si dhe forcat e posaçme “Shqiponja” dhe në hyrje të qytetit të Vlorës janë ndaluar të dy automjetet.

Të dy drejtuesit e automjeteve janë ndëshkuar me masë administrative, konkretisht: drejtuesi i mjetit tip “Lamborghini”, shtetasi I. B., 40 vjeç, banues në Zvicër, është ndëshkuar me masë administrative 168.000 lekë për shkeljet administrative “Tejkalim i shpejtësisë”, “Garë shpejtësie”, “Qarkullon pa targë”, “Nuk ndalon pas dhënies së shenjës së ndalimit me tabelë” dhe drejtuesi i mjetit tip “BMW” shtetasi M. N., 36 vjeç, banues në Kosovë, është ndëshkuar me masë administrative 120.000 lekë për shkeljet administrative “Tejkalim i shpejtësisë”, “Garë shpejtësie”.

Lexo edhe :  80-vjeçari vetëvaret në banesën e tij, ja çfarë dyshohet

Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor. Kudo ka radarë e punonjës të Policisë Rrugore

 


Të fundit

Lamborghini garonte me BMW-në me 225 KM/H, ja gjoba e policisë

Shpejtësi e çmendur në rrugët e Shqipërisë! Policia Rrugore ka kapur dy automjete luksoze duke bërë gara në aksin...

Arshi Pipa, në labirindin e dosjeve të Sigurimit të Shtetit

...Për të thuhet se ishte një disident i shquar. Dhe pa dyshim kjo ka shumë vlerë. Por jo më shumë sesa krijimtaria e tij...

Kampionati Evropian Beach Handball / Lojtaret refuzuan bikinin për pantallonat e shkurtra, gjobitet me 1.500 euro Norvegjia

Norvegjia është gjobitur me 1,500 euro, pasi lojataret e saj veshën pantallona të shkurtra në vend të bikinit, gjatë  Kampionatit Evropian të Hendbollit në...

Mark Marku flet troç për çështjen “Berisha”: Po dëmton PD-në, duhej të ishte larguar nga politika

Deputeti i zgjedhur i PD-së, Mark Marku deklaron se duhet të ketë një “ngrirje” të përkohshme të marrëdhënies së Sali Berishës me grupin e...

U hodh gabimisht në short, ja kush do shqyrtojë dosjen e  ish-ministrit Tahiri

Ilir Panda relator e Sokol Sadushi dhe Ervin Pupe do të shqyrtojnë dosjen gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri e ish-kreut të policisë...

Lajme të tjera

Web TV