Përfshihet nga flakët apartamenti, asfiksohet nga tymi zonja e shtëpisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një apartament është përfshirë nga zjarri pasdite e sotme në Pogradec, ku për pasojë ka mbetur e asfiksuar e zonja e shtëpisë.

 

Mësohet se ngjarja u regjistrua në lagjen nr.2, në bllokun “Rinia”, ku shkak i zjarrit dyshohet të ketë qenë pakujdesia, pasi e zonja e shtëpisë kishte harruar sobën ndezur.

 

Pas njoftimit të banorëve, zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje duke izoluar flakët dhe kanë mundur të shpëtojnë edhe gruas e cila tashmë është në spitalin e Pogradecit nën kujdesin e mjekëve. Policia në vendngjarje po heton më tej rrethanat e ngjarjes.

 


Të fundit

Përfshihet nga flakët apartamenti, asfiksohet nga tymi zonja e shtëpisë

Një apartament është përfshirë nga zjarri pasdite e sotme në Pogradec, ku për pasojë ka mbetur e asfiksuar e...

Kurban Bajrami, Veliaj shërben drekën për të moshuarit

Sot, me rastin e festës së Kurban Bajramit, Bashkia Tiranë ka shtruar një drekë e veçantë për të moshuarit dhe personat në nevojë. Kryetari...

Përmbytjet në Gjermani shkaktuan mbi 160 viktima, Merkel viziton sërish zonat e prekura

Më shumë se 160 vetë humbën jetën si rezultat i përmbytjeve javën e kaluar. Dhjetëra të tjerë janë ende të pagjetur. Kancelarja Merkel takohet...

Vuçiç takoi Kurtin në Bruksel, ja për çfarë informon Daçiç

Ky i fundit ka zgjedhur të informojë ditën e sotme Presidentin e Asamblesë Kombëtare të Serbisë, Ivica Daçiç për takimin e djeshëm. Në fakt asnjë...

Rama për revistën italiane: Politika duhet të merret me artin dhe kulturën në një mënyrë delikate, pa ndërhyrë

Revista italiane “Arte” i ka kushtuar një shkrim kryeministrit shqiptar Edi Rama. Duke nisur nga fëmijëria e tij, edukimi në një ambient artistësh deri...

Lajme të tjera

Web TV