Rama në Austri: Po nxisim lidhjen mes Bujqësorit në Tiranë dhe universitetit austriak

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

I shoqëruar nga ministrja e Bujqësisë Milva Ekonomi kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me homologen e saj në Austri Elisabeth Koestinger.

Rama shprehet se kanë diskutuar për të nxitur lidhjen mes Universitetit Bujqësor të Tiranës e Universitetit Austriak BOKU si dhe në lidhje me bashkëpunimin bilateral në fushën e zhvillimit rural e turistik.

“Vjenë – Me Ministren e Bujqësisë dhe Turizmit të Austrisë, Elisabeth Koestinger, për të nxitur lidhjen mes Universitetit Bujqësor të Tiranës e Universitetit Austriak BOKU, si edhe për të diskutuar mbi bashkëpunimin bilateral në fushën e zhvillimit rural e turistik”, shkruan Rama.


Të fundit

Rama në Austri: Po nxisim lidhjen mes Bujqësorit në Tiranë dhe universitetit austriak

I shoqëruar nga ministrja e Bujqësisë Milva Ekonomi kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me homologen e saj...

Erion Braçe thirrje qytetarëve: Mos e neglizhoni vaksinë! Virusi po qarkullon mes të pavaksinuarve

Zv.kryeministri Erion Braçe u ka bërë apel qytetarëve që të mos e negleizhojnë procesin e vaksinimit, pasi virusi po qarkullon mes të pavaksinuarve. Ai ka...

AKU asgjësohen 147 mijë ton ushqime të skaduara, 21% e bizneseve të kontrolluara u gjetën në shkelje

Ushqime të skaduara, të pashoqëruara me analizë bakteroligjike të ujit, apo që tregtohen në kushte jo higjienike, gjenden gati në çdo dyqan apo market. Vetëm...

Thriller në Angli/ 27-vjeçari shqiptar braktis BMW-në dhe ia mbath nëpër ara, policia e arreston me helikopter

Një 27-vjeçar shqiptar i quajtur Esmerald Xhafa, ka rënë në prangat e policisë për shkak se në makinë iu gjetën dy kuti kartoni me...

Ish-konkurrenti i “Përputhen” shpreh simpatinë për Bora Zemanin: Do kisha bërë 10 vite burg për ty

Dy muaj pas ndarjes nga Sara Malaj, ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina ka shprehur simpatinë për drejtuesen e këtij emisioni, Bora Zemanin. Gjatë një...

Lajme të tjera

Web TV