Rama në Vjenë: Shqipëria 2030, synojmë njohjen e diplomave tona në Universitetet Europiane

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama  ditën e sotme ka qenë i pranishëm në Vjenë për një vizitë pune.

Kjo vizitë e Ramës në Austri ka qenë në kuadër të mbështetjes për Universitetin Bujqësor të Tiranës për të hapur dialogun me rektorin dhe drejtuesit e Universitetit të mirënjohur austriak BOKU, me të cilin Shqipëria synon lidhjen e një partnershipi strategjik.

“Vjenë – Një vizitë brenda ditës, në mbështetje të drejtëpërdrejtë të Universitetit Bujqësor të Tiranës, për të hapur dialogun me rektorin dhe drejtuesit e Universitetit të mirënjohur austriak BOKU, me të cilin synojmë lidhjen e një partnershipi strategjik, në kuadër të një prej programeve prioritare të Vizionit Shqipëria2030, që synon hapjen e universiteteve tona ndaj universiteteve prestigjoze europiane, deri në njehsimin e diplomave

#SkaKohëPërPushim” shkruan Rama.


Të fundit

Rama në Vjenë: Shqipëria 2030, synojmë njohjen e diplomave tona në Universitetet Europiane

Kryeministri Edi Rama  ditën e sotme ka qenë i pranishëm në Vjenë për një vizitë pune. Kjo vizitë e Ramës...

Presidentit i bëjnë atentat me thikë gjatë faljes së Bajramit në xhami (FOTOT)

Pas raketave që ranë afër pallatit presidencial në Kabul në kohën e faljes së namazit të Kurban Bajramit, një tjetër incident ka ndodhur në...

Presidenti i Parlamentit Europian, Sassoli solidaritet ndaj futbollistit Elseid Hysaj/ Balla: Faleminderit President

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka përshëndetur sot presidentin e Parlamentit Europian, David Sassoli i cili doli në mbështetje të...

Zbulohet skandali në Angli, kush është mesfushori i Premier League i arrestuar për abuzim seksual me të mitur

Një lojtar i Premier League angleze është përfshirë në një skandal të madh seksual. Sipas mediave të huaja, Gulfi Sigurdsson, është arrestuar nga policia angleze...

Pedagogu i njohur njofton largimin nga PD: Po kthehet një kopje e shëmtuar e partisë-shtet, s’ka hapësira për elitat

Ish-dekani dhe pedagogu i Universitetit të Arteve, Ardian Isufi ka njoftuar largimin nga Partia Demokratike dhe nga të gjitha angazhimet në këtë forcë politike. Në...

Lajme të tjera

Web TV