Soreca uron shqip besimtarët myslimanë: Gëzuar Kurban Bajramin!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit.

Në një mesazh të shpërndarë në rrjetet sociale ambasada e BE shkruan: “Delegacioni i BE-së në Shqipëri iu uron Gëzuar Kurban Bajramin të gjithë besimtarëve myslimanë në Shqipëri!”.

Teksa ambasadori Luigi Soreca ka uruar në shqip. “Gëzuar Kurban Bajramin!”, shkruan ai.

 


Të fundit

Soreca uron shqip besimtarët myslimanë: Gëzuar Kurban Bajramin!

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Në një mesazh të shpërndarë...

Zyrtari amerikan: Pandemia nuk ka përfunduar

Këshilltari kryesor i Shtëpisë së Bardhë për Çështjet e Shëndetit Publik Dr. Vivek Murthy tha të dielën se ai është i shqetësuar rreth numrit...

Princ Harry “trondit” sërish Buckingham, publikon biografinë e shkruar fshehurazi

Prej një viti tani, Princ Harry i pallatit Buckingham ka përgatitur biografinë e tij me ndihmën e gazetarit të famshëm dhe fitues të Çmimit...

Haxhillëk me kufizime edhe 2021

Pelegrinët myslimanë, të vaksinuar kundër COVID-19, janë mbledhur gjatë fundjavës për haxhillëk në Arabinë Saudite, e cila ua ka ndaluar pjesëmarrjen besimtarëve nga jashtë...

Uji i detit kundër plakjes: Zbuloni benefitet që i ofron lëkurës

Deti është një burim i çmuar, por ju tashmë e dini këtë. Një vend misterioz, i cili ende nuk ka zbuluar të gjitha sekretet...

Lajme të tjera

Web TV