Vuçiç takoi Kurtin në Bruksel, ja për çfarë informon Daçiç

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ky i fundit ka zgjedhur të informojë ditën e sotme Presidentin e Asamblesë Kombëtare të Serbisë, Ivica Daçiç për takimin e djeshëm.

Në fakt asnjë takim i Kurtit me zyrtarët serbë nuk po i shpëton tensioneve, por ditën e djeshme kryeministri i Kosovës propozoi një document të quajtur ‘’Deklarata e Paqes’’ që Vuçiç e refuzoi menjëherë.

Pas takimit pati akuza dhe për gënjeshtra dhe ofendime, por edhe në këtë takim s’pati marrëveshje përfundimtare.

STATUSI NGA ALEKSANDAR VUÇIÇ

Bisedë në mëngjes me Presidentin e Asamblesë Kombëtare, Ivica Dačić. Unë e informova atë për bisedën në Bruksel dhe ramë dakord për vazhdimin e bashkëpunimit të suksesshëm për të mirën dhe interesin e qytetarëve të Serbisë.

 

Të fundit

Vuçiç takoi Kurtin në Bruksel, ja për çfarë informon Daçiç

Ky i fundit ka zgjedhur të informojë ditën e sotme Presidentin e Asamblesë Kombëtare të Serbisë, Ivica Daçiç për...

Rama për revistën italiane: Politika duhet të merret me artin dhe kulturën në një mënyrë delikate, pa ndërhyrë

Revista italiane “Arte” i ka kushtuar një shkrim kryeministrit shqiptar Edi Rama. Duke nisur nga fëmijëria e tij, edukimi në një ambient artistësh deri...

Salsano Rrapi feston sot ditëlindjen, Xhemi e uron me një foto të sikletshme

Ditën e sotme, aktori i mirënjohur, Salsano Rrapi feston ditëlindjen dhe kolegia e tij, Xhemi Shehu, vjen me urimin më të bukur. Përmes një...

“Baron” droge në Kolumbi dhe i dënuar me burgim të përjetshëm në Shqipëri/ Lirohet nga Gjykata e Elbasanit

Agim Çerma, i arrestuar në Kolumbi si baron droge, rezulton të jetë i dënuar në vendin tonë me burgim të përjetshëm për vrasje. Çerma këtë dënim...

Grida Duma ngatërron Bajramin e madh me Kurban Bajramin, komentuesit: Paske pi içik o jetë

“Bajrami i madh, falja e namazit herët në mëngjes, vizitat tek fqinjët e të afërmit për t’i uruar dhe ndjenja e të qenit pranë...

Lajme të tjera

Web TV