Ylli i Hollivudit, Pierce Brosnan: E çmoj shumë familjen time

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pierce Brosnan ka reflektuar në luftën e tij për të mos pasur një figurë babai në jetën e tij, duke thënë se kjo e bëri atë ‘të vlerësonte’ të dashurit e tij. Aktori, 68-vjeçar, rrëfeu sinqerisht në një intervistë për Gentleman’s Journal për numrin e tyre të Verës 2021 të enjten, dhe tregoi rreth asaj se si fëmijëria e tij dijesoi stilin e tij të prindërimit. Ai tha: ‘Unë e çmoj shumë familjen. Unë çmoj të qenit baba. Unë nuk jam rritur me një figurë babai ose me një familje të fortë.

‘Ishte një frakturë e thellë, një izolim i caktuar dhe një vetmi që zotëronte fuqinë e mrekullueshme të imagjinatës sime. Duhej të kujdesesha vëtë për ndjenjat dhe intuitën time. Kështu që unë e vlerësoj dhe e dua familjen. Keely [Shaye Smith, gruaja e tij] është nëna dhe gruaja më e mahnitshme – Unë e kam parë atë të rritet për 27 vjet, kam parë jetën tonë të bashkuar që lulëzon dhe rritet. Dhe ka akoma shumë ëndrra të tjera.’
Pierce dhe Keeley kanë dy djem, Dylan, 24 vjeç, dhe Paris, 20 vjeç, ndërsa ylli i James Bond ka gjithashtu djalin Sean, 37 vjeç dhe djalin e birësuar Chris, 48 vjeç, si dhe vajzën e tij të ndjerë të birësuar, Charlotte, me gruan e ndjerë Cassandra Harris.

Aktori birësoi fëmijët e Cassandra Chris dhe Charlotte pasi babai i tyre Dermot Harris vdiq në 1986. Cassandra vdiq tragjikisht nga kanceri i vezoreve në moshën 43 vjeçare në 1991, dhe Charlotte gjithashtu ndërroi jetë nga sëmundja 42 vjeç në 2013.
Babai i Pierce Thomas e braktisi atë dhe nënën e tij May kur aktori ishte një foshnjë, dhe ai më parë ka pranuar se kishte një fëmijëri ‘mjaft të vetmuar’.
Ylli foli gjithashtu për përvojën e tij gjatë pandemisë së koronavirusit, duke thënë: ‘Vera e kaluar ishte në të vërtetë një verë e shkëlqyeshme. Ironikisht. Sepse ishim në bllokim në ishull. Kam pikturuar, kam kopshtuar, kam notuar. Dhe e bënim çdo ditë. Keely gatoi ushqime dhe bënim shëtitje.’

Lexo edhe :  Ndahet nga jeta në moshën 81-vjeçare këngëtari i njohur grek

Por e gjithë kjo mes pandemisë së tmerrshme dhe kësaj gjendje ankthi me të cilin njerëzit jetonin çdo ditë – kësaj vetëdije të mprehtë të vuajtjeve dhe dhimbjeve.
Ai vazhdoi: ‘Kam humbur dy miq nga Covid. Të dashur, miq të dashur. E megjithatë, ne ishim në këtë lloj peizazhi idilik. Pra, deri më vonë, me të vërtetë, u ndjemë sikur të kishim kaluar këtë verë të mahnitshme. Ndjej mirënjohje që e kam pasur në jetën time.
Burimi: dailymail.co.uk


Të fundit

Ylli i Hollivudit, Pierce Brosnan: E çmoj shumë familjen time

Pierce Brosnan ka reflektuar në luftën e tij për të mos pasur një figurë babai në jetën e tij,...

Adoleshentët drejtonin makinën pa leje dhe me kallashnikov, policia iu vendos pranga

Dy të rinj kanë përfunduar në prangat e policisë Durrës pasi janë kapur me kallashnikov, pushkë dhe municion luftarak në makinë  të cilën e...

Ish-këshilltari akuza të rënda ndaj Johnson: Nuk vendoste masa sepse thoshte se po vdesin vetëm pleqtë

Kryeministri britanik Boris Johnson ka nguruar të shtrëngojë masat kufizuese kundër COVID-19, pasi personat të cilët po humbisnin jetën si pasojë e virusit ishin...

Roberto Mancini flet me lot në sy për Kupën Europiane : Italia do të mbetet në histori

Pas më shumë se një javë nga triumfi në Wembley, Roberto Mancini rikthehet të flasë për emocionet e forta që i dhurojë titulli i...

Aleksandri i Madh, madhështia e gjeneralit që adhuronte Iliadën

Aleksandri i III i Maqedonisë i njohur si Leka i Madh, qe mbret i Maqedonisë.Leka i Madh ishte një ndër komandantët më të suksesshëm...

Lajme të tjera

Web TV