Fatos Tushe insiston të dalë nga burgu: Jam sëmurë, vuaj nga zemra dhe diabeti

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-kryebashkiaku Fatos Tushe është arrestuar disa ditë më parë nga SPAK, pasi akuzohet për “shpërdorim detyre”.

Tushe i është drejtuar Apelit duke kërkuar lirinë, duke thënë se është i sëmurë dhe nuk mund të qendrojë në burg.

Bëhet me dije se ai pranon edhe masë garancie pasurore për të mos qëndruar në qeli. Kjo është hera e dytë që Tushe insiston dhe kërkon nga Apeli që të lihet i lirë.

“Z. Tushe vuan prej vitesh nga sëmundje kardiake, diabet, gur në tëmth me kriza të vazhdueshme akute, nga mushkëria si dhe është alergjik/intolerant ndaj disa ushqimeve. Problemet shëndetësore të tij provohen nga të dhënat e pasqyruara në dokumentat e poshtëshënuara”, thuhet në shkresë.

Ish-kryebashkiaku i Lushnjës, i akuzuar për “shpërdorim detyre” dhe ‘shkelje e barazisë në tendera” u arrestua së bashku me disa zyrtarë të tjerë me urdhër të SPAK.


Të fundit

Yuri Kim: Tregohuni të zgjuar dhe të pamëshirshëm përballë krimit

Yuri Kim: Nxisim agjencitë ligjzbatuese të tregohen të zgjuar dhe të pamëshirshëm përballë krimit “Jam shumë e lumtur që ndodhem...

Manastirliu thirrje qytetarëve për vaksinim: Koha është tani!

Ministrja e Shendetësisë Ogerta Manastirliu u ka bërë thirrje qytetarëve që të paraqiten pranë qendrave të vaksinimit për tu vaksinuar kundër COVID, në kuadër...

Cunami që shkatërroi Aleksandrinë e Egjiptit

Në korrikun e vitit 365, një cunam shkatërron qytetin e Aleksandrisë, Egjipt. Cunami u shkaktua nga tërmeti i Kretës që vlerësohet të ishte 8 ballë...

Nxënësit britanikë kundërshtojnë rregulloren që nuk u lejonte pantallonat e shkurtra/ Protestojnë me funde

Disa nxënës britanikë veshën funde në shenjë proteste pasi iu ndaluan pantallonat e shkurtra gjatë valës së nxehtësisë në vend. 15-vjeçari Adrian Copp, dhe miqtë...

Hemingueji, depresioni që e çoi në vetvrasje

Nga Leonard Veizi Për t’u futur në botën e tij të gjerë, universale e me aq shumë detaje jetësore, m’u desh të gjeja një derë...

Lajme të tjera

Web TV